| Marck94 a întrebat:

Oare cine suntem cu adevarat? Cu ce scop suntem pe pamant? V-ati intrebat vreodata? happy

9 răspunsuri:
| sabin89 a răspuns:

Scopul e să dezvoltăm tehnologia ca să ajungem pe Marte.

| RAY a răspuns:

Nu exista nici un scop al vieti, te nasti, traiesti, mori, restul sunt false sperante

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Asta nu inseamna sa nu faci nimic,din contra ai o viata,cunoaste, iubeste, gasesti pacea, gaseste iubirea, bucuria de a trai, de a cunoaste mereu lucruri noi

| mentholinks a răspuns:

Cand se vor intoarce pe Pamant zeii nostri creatori extraterestri Anunnaki vom fi din nou sclavi in mine de aur.

| Teffan a răspuns:

Da.
credinta cum ca "nu am avea vreun scop" este in favoarea unor manipulatori inteligenti,care vor sa ne rapeasca forta vitala,cea mai importanta comoara.
Aceasta filosofie nihilista,cum ca viata nu are un scop real,cum ca ne nastem,traim si murim,este de cea mai joasa speta,
Este in favoarea sclavagismului uman,la birou,in favoarea hedonismului degenerat,in favoarea zicalei:"O viata avem,deci cu alte cuvinte,bea frate, fumeaza iarba si fii un degenerat"
Ca tot murim, nu?
Ca nu avem niciun scop.
de asemenea, aceasta filosofie este atat de destructiva incat aduce un libertinaj raufacator.
Numai un degenerat, un ratat si un inconstient nu gaseste scopul vietii.

Scopul fiecarei vieti este evolutia.

| WarriorsOfJesusLuptatoriPentruHristos a răspuns:

Suntem niste oameni muritori din cauza pacatului. Scopul exista, sunt altii care il resping. Fiecare avem un scop in viata, mai bun sau mai rau. Scopul meu in aceasta viata trecatoare si schimbatoare este sa-l urmez pe Iisus Hristos pana la moarte indiferent de probleme si incercari.