| νєησм a întrebat:

Ce sunt acelea ovoare? Dar sfarcuri? FUNDA!

Răspuns Câştigător
| haiZI a răspuns:

Http://www.showbiz.ro/monden/6635079-sfarcuri-pentru-toate-gusturile-poze -rotunjimile din varful sanului, pieptului(au si barbatii si femeile) iar ovarele sunt glandele de reproducere ale femeii.

7 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

De parca tu nu sti...

| justagirlll a răspuns:

@anonim:bebelusul nu sta in ovare laughing
tu faci baza sau chiar nu stii?
OVÁR, ovare, s. n. 1. Fiecare dintre cele două glande de reproducere ale femelei, care conține celulele germinative și ovulele. 2. (Bot.) Partea inferioară a pistilului, formată din carpele, care conține ovulele și care, după fecundație, se transformă în fruct. – Din lat. ovarium, fr. ovaire.

SFÂRC, sfârcuri, s. n. 1. Vârful moale, (cartilaginos) și elastic al unor organe; spec. mamelon. ♦ Tendon cartilaginos care leagă între ele diferite oase ale corpului; zgârci. 2. Vârf flexibil (al mustăților, al cozii animalelor, al biciului). – Et. nec.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai... Ovarele(nu ovoarele) sunt niste chestii de la femeie din burta.Acolo sta bebelusul. Iar sfarcurile sunt bobitele alea rotunde de pe sanii femeilor.

| DarkBlood32 a răspuns (pentru anonim_4396):

Dar baietii nu au si ei sfarcuri? laughing numai fetele?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Citi ani ai?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Anonim, nu stiu unde ai invatat tu anatomia, dar... sigur in ovare sta bebelusu? Si sigur sfircuri are doar femeia?

| Pisi_3377 a răspuns:

Asta e o intrebare pe bune?raised eyebrows