| Drunkenhearts a întrebat:

Ce sunt de fapt visele? Vi s-a intamplat sa se intample ce ati visat, ca si cum ati prezice intamplarile?

Răspuns Câştigător
| Cσσкiє a răspuns:

Visele noptii simbolizeaza singularitatea, dar si initiativa, noi orizonturi. Eu am 12 ani şi chiar alaltăieri am visat că o prietenă de`a mea m`a făcut să mă simt un gunoi şi a doua zi... chiar s`a întâmplat! Oricum, pot prezice foarte multe chestii şi asta mă sperie, uneori. Ştiu mereu cine e la telefon şi vara trecută, când eram în vacanţă la Feteşti am plecat cu mătuşa şi verişoara mea la un spectacol. Nu întâmplător, acolo era şi prietenul verişoarei aşa că ea s`a dus să`i zică ceva, ne-a zis unde se duce şi ne-a lăsat singure. Deodată, eu m`am ridicat şi am început să merg, mersul transformându`se în alergat. Mătuşa mă striga, dar eu nu mă puteam opri, ceva îmi spunea că se întâmplase ceva rău. Când am ajuns în parc ( acolo era verişoara mea ), mătuşa mea a rămas stană de piatră şi... eu şi mai şi, când am văzut ambulanţa pe marginea drumului. Eu am zis " Aoleo, cine ştie cine s`a îmbolnăvit, sper să se insanatoasească! " Şi, deodată, mi-am dat seama că înăuntru era verişoara mea, leşinase. Am mai prezis de multe ori, e foarte ciudat!

6 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Visele sunt activitati ale creierului.Intamplarile sunt din viata si trairile tale numai ca subconstientul le schimba si le face ca si noi. Mi s-a intamplat sa am acelasi vis de mai multe ori.Totusi nu cred in interpretarile viselor.Cred in Dumnezeu.

| Arthur a răspuns:

Însăşi viaţa ar putea să fie un vis.

| Razvan a răspuns:

In general visez oamenii, nu peisaje sau intamplari. Dar mi s-a intamplat o data sa visez o fata si a doua zi sa o vad trecand pe langa mine, in contextul in care n-o vazusem inainte niciodata. A fost un soc total. M-am asezat pe banca si am inceput sa imi pun intrebari dar era evident ca nu visam cu ochii deschisi.Mai ales ca o visasem moarta pe respectiva fataraised eyebrowsInca ma mai gandesc la asta din cand in cand, si sincer nu mai vreau surprize de genulI don't want to see

| e m i l y a răspuns:

Visele sunt manifestari ale subconstientului. Ele reprezinta in general o teama sau o dorinta. Poti cauta pe net interpretari ale viselorhee hee.

| 0o0pinky0o0 a răspuns:

Loricel vrei sa ne intalnim undv sa ne cunoastem mai bine?winking