| nellyneliana a întrebat:

Ce tratamente impotriva caderii parului ati folosit si au dat rezultate?

Răspuns Câştigător
| georgianna a răspuns:

Eu folosesc ceva ce se prepara acasa.Nu e tocmai agreabil dar frumuetea cere sacrificii.Caderea parului poate avea drept cauze lipsa unor vitamine-cel putin asta stiu eu(sper sa nu ma insel si sa te informez gresit)Ar fi bine sa consulti un medic dar pana una alta poti sa-ti prepati un ''sampon''din galbenus de ou(2), tinctura de brusture, mesteacan(poti adauga si de urzica sau nuc-eu pe primele le utilizez)-2linguri din fiecare tinctura si 2 de apa.Se maseaza scalpul si se aplica uniform.Clatirea abundenta este imperios necesara. E indicat sa lasi preparatul sa actioneze cateva minute totusi; se renunta cat timp folosesti acest sampon la orice fel de produs pentru par(sampon, balsam, spuma, fixativ...)
P. S:trebuie sa stii ca vei scapa si de matreata daca il foosesti o perioada mai mare de timp.La mine a dat rezultate.sa-ti fie de folos!

5 răspunsuri:
| ramonna a răspuns:

Tu nu esti sanatoasa? cum sa foloseasca sapun, cand ala provoaca matreata, si nici oul batut nu-i un rezultat bun. Cel mai bine ar fi tratamentul cu ulei de masline.

| r8driver a răspuns:

Nu stiu dar daca tu afli zi-mi si mie nu conteaza daca produsul trebuie sa-l cumpar din alta tara. Poate te pot ajuta daca al gasesc unde sunt eu promit ca-ti trimit si tie.Pa...Pa.

| adika a răspuns:

5 linguri de ulei de masline cu o lamaie se amesteca, se maseaza radacina aprului si se tine pe par 30 min. se spala bine apoi cu sampon. e f bun, mai ai aici cateva retete:
http://www.exposhop.ro/....../index.cgi

| Elena321 a răspuns:

Eu am folosit un ou batutt... a facut o minune! in cada imi pica 50% din par. dar sa iti pui pe par un ou batut al o luna face minuni! si mai poti folosi sapun si apa de ploaie este foarte buna. happy bye!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Ulei de ricin amestecat cu ulei de măsline, masajul scalpului cu maxim 30 de picături, și după două ore spălat cu șampon vitaminizant (B5), balsam fortifiant și mască puternic hidratantă.
Soluție de la Plafar Chelstop, Revalid (șampon de păr, pastile), un consult dermatologic.
Pa, pa.