| DestinyDD a întrebat:

Ce tratamente cunoasteti impotriva caderii parului si chiar regenerarii lui care sa fie eficiente?

7 răspunsuri:
| gHelena a răspuns:

Caderea parului este influentata de multipli factori, printre care cel mai adesea se afla carentele de vitamine si minerale si un stil de viata nesanatos. Printr-o alimentatie corespunzatoare, un program de odihna ordonat si cele cateva solutii prezentate aici http://www.divahair.ro/......ii_parului parul tau va fi mult mai sanatos. Ai grija de tine.

| midnight a răspuns:

Trebuie sa renunti la placa de par, la bigudiuri, si sa te speli cu un singur sampon. eu folosesc herbal pentru volum, dar difera de la par la par. dupa fiecare spalare da-te cubalsam. eu folosesc de la calos, dar dupa cum spuneam nu este o regula. renunta si la feon. apoi pentru ca sa-ti creasca parul mai repede poti sa te dai cu ulei de ricin. iti recomand sa te duci la frizer si o sa-ti spunael ce-ti trebuie ca sa folosesti. Hope I help you

| corina977 a răspuns:

Ulei de ricin cel mai bun

| ellutza a răspuns:

Uleiuri, prostii mai tare cade parul cand te ungi cu el si se smulge tot. mai bun tratament si oarecum ieftin nu este decat fiolele Placenta Seb, gasesti in farmacii, sunt super buune prostii de la farmec si alte firme sunt simplu de... ***

| L3XxA a răspuns:

Otetul opreste la oprirea caderi parului laughing si vb serios intreaba un adult sa vezi ca asa o sati zicawinking

| rRAzvANn a răspuns:

Este ceva ulei cu care te ungi pe pielea capului de 2 ori pe sapta si iti va creste parul incet incet.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O solutie pentru caderea parului ar fi uleiul de nuca de cocos bio, iti masezi scalpul si e ok la mine a dat rezultate, dar precizez ca nu mai folosesc sampoane pline cu chimicale doar cu ingrediente naturale, le procur dupa net, am luat ulei de cocos si sampon botanis de la www.cosulbio.ro, nu sunt foartescumpe si la mine chiar au dat rezultate.Eu oricum am inceput pe cat posibil sa folosesc numai produse cu ingrediente naturale.Incearca poate iti va merge si tie.