| Ciocinta_Alexandru_1976 a întrebat:

Ce trebuie să fac pentru a obține carnetul de șofer? Si aproximativ cat timp durează pana obtin acest CARNET DE CONDUCERE?

5 răspunsuri:
| Plato a răspuns:

Te inscrii la scoala, faci 30 de ore cu instructorul si mergi la orele de legislatie, cand termini iti dai examenul teoretic (sala) iar apoi cel practic (orasul/condusul).

Depinde de mai multi factori cat dureaza: alea 30 de ore ar trebui sa le termini in o luna sau doua.
De fiecare data cand pici sala trebuie sa astepti 17 zile sa o dai din nou, iar cand o iei te programeaza la condus cam peste o luna.
Daca iei tot din prima si decurge totul perfect, il poti lua in 3-4 luni, aproximativ.

| Mad1 a răspuns:

Cand dai avans de bani la scoala faci 2 saptamani scoala cu un profesor macar sa mergi de cateva ori. Apoi te programeaza pentru sala asta ar dura o saptamana 2. Apoi dupa ce iei sala intri la conducere ai 15 sedinte a cate o ora jumate 2. Intre timp cand ai luat sala te programezi pentru oras. Apoi faci acele ore de conducere

| DjAbstraktw a răspuns:

30-90zile în funcție de cum prinzi locurile la sala mare oraș

| DjAbstraktw a răspuns:

Legislație 30 zile și instrucție pe masina 15 zile cel puțin după legislație dai sala mica ziua urm și daca pici poți da ziua urm ca să poți începe instruirea pe masina după 15 ședințe dai sala mare și după orașu

| StruțulSuprem a răspuns:

Trebuie să stii sa conduci, of course. ( e la mintea cocoșului)
Durează cam 5-10 ani până îl primești