| anonim_4396 a întrebat:

Spuneti-mi si mie va rog, care sunt toti pasii prin care trebuie sa treci pentru a primit carnetul de sofer? Si cam cat timp dureaza tot acest proces? Multumesc mult.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Te referi la permisul de conducere.
In functie de categoria pe care o vrei trebuie sa indeplinesti conditiile de varsta, sanatate, sa urmezi o scoala de conducere pentru categoria respectiva si sa reusesti la testarea teoretica si practica. Tot procesul poate dura 2-3 luni sau mai mult, in functie de cat timp iti ia sa faci scoala de conducere si sa reusesti la teste.

| OriPunemIntrebariOriNuMaiPunem a răspuns (pentru Ioandelasal):

Ce este sala mica, sala mare?

| Ioandelasal a răspuns (pentru OriPunemIntrebariOriNuMaiPunem):

N-am auzit de aceste expresii pana acum. S-ar putea sa numeasca sala mica proba teoretica pe care candidatii o sustin in cadrul scolii de conducere, pentru a vedea cat sunt de pregatiti si sala mare proba teoretica de la Serviciul de permise.