| isabelllaaa a întrebat:

Ce trebuie sa faca un reprezentant avon si ce beneficii are?

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Sa gasesti clienti care vor produse, plasezi o comanda cu totalul de produse, cand vine comanda te intalnesti cu ei si le dai produsele si-ti iei banii iar apoi ii trimiti firmei. Beneficiile sunt o suma de bani (ei platesc suma din catalog dar tu cand pui comanda, avand multe, se aplica un discount deci diferenta pretul din catalog-cat platesti tu, iti revine tie) + din ce stiu iti mai dau tie diverse cadouri, oferte si discounturi ca reprezentant daca esti activa.

| Victoria18 a răspuns:

Cauti clienti... Daca accepta o comanda sa faca tu o faci si tu primesti produsele, dupa, le duci la clienti.Plus ca te duci si recrutezi reprezentanti de pe strada, etc. le propui sa fie si ei reprezentati... Pai primesti produse cadou.