| măcheamăăăî a întrebat:

Ce beneficii ai daca esti reprezentant AVON? happy Reduceri sau? Si de ce suma trebuie sa dai comanda?

Răspuns Câştigător
| lorycykcl a răspuns:

Ca reprezentant Avon:
La prima comanda ai un discount de 15% la o comanda de 120(120-289,99), 20% pentru o comanda intre 290-419, 99 (pana te confirmi ca reprezentant ai o limita de credit de 400 lei) abia in a treia campanie primesti inca 5% discount adica vei avea
- la o comanda de 120-289, 99 discount 20%;
- intre 290-419, 99 - 25%
- intre 420-749, 99 - 30%
- mai mare de sau egala cu 750 - 40%
In primele 3 campanii ai niste pasi de urmat ca sa primesti premii, iar dupa aceste 3 campanii te confirmi ca reprezentant.
Plus ca ai diverse programe motivationale pentru a obtine un parfum/o crema/orice produs gratis, dar unele sunt aproape imposibile daca ai clienti cu buget mic.
Si la fiecare campanie primesti o brosura pentru tine in care ai unele produse la preturi mai mici.
Esti prima/primul care afla de aparitia unui nou produs.
Sunt anumite produse pentru care ai un discount mai mare si in cazul acesta iti iese ceva banuti, dar sunt si altele care au un dicount fix de 10%, trebuie doar sa fii foarte atent/a cand socotesti discountul.
Daca vrei mai multe cataloage trebuie sa-ti cumperi, ei iti dau doar unul obligadu-te in caz de vrei mai multe sa-ti iei un set de 5 cu 10 lei.
Daca vrei sa primesti coletul prin posta sunt anumite zile de comanda si este gratis, daca vrei prin curier e 10-12 lei. Si orice comanda trebuie sa aiba o valoare de minim 120 de lei ca sa nu platesti taxa de transport.
Sper ca te-am lamurit, daca nu sunt deschisa si pentru alte intrebari.

1 răspuns:
| PopAdrian a răspuns:

BENEFICII REPREZENTANT AVON

Tipărire Email
Creat: Miercuri, 24 Noiembrie 2010 18:50

Reprezentantul Avon beneficiaza de:

Discount de pana la 40% la produsele cosmetice
Comanzi produsele online sau prin sms si iti sunt livrate direct acasa
Beneficiezi de un credit garantat de 400 ron pana la 1800 ron
Ai reduceri si cadouri in fiecare brosura
Ai competitii cu premii accesibile in fiecare campanie
Ai card de credit si serviciu de telefonie mobile oferit in exclusivitate reprezentantilor Avon
Poti sa conduci un Opel Corsa – daca devii un lider de vanzari cu reusite deosebite
Ai acces gratuit la cursuri de instruire online
Iti poti dezvolta o cariera in Avon
Te ajutam sa sa iti formezi o echipa pe care sa coordonezi