| JockerStoica a întrebat:

Ce trebuie sa faci ca sa ai muschi si patratele pe abdomen?

6 răspunsuri:
| Skatornius a răspuns:

Sport...mult sport, in special pentru ce ai zis tu exercitii pentru abdomen.

| badblood248 a răspuns:

Abdomene

| kiddoeraxus a răspuns:

Exercitii.
Daca vrei un program, cauta-l pe asta: "Insanity Workout" eu de luni m-am apucat de elsi am inceput sa rezist oleaca mai mult si burta mai mica.

| Lov_Stars_Valy_1991 a răspuns:

Abdomene multe pe serii. Nu stiu pentru inceput fa cate 10 serii a cate 20 de abdomene sau daca nu poti macar 5 serii de 20. Pe urma usor usor maresti numarul seriilor si chiar numarul abdomenelor pe serie. In afara de abdomenele facute clasic mai poti face si stand agatat de ceva in aer si ridici picioarele in pozitie orizontala sau macar tragi de genunchi pana la piept. Spor la treaba.

| Mozurov a răspuns:

Pe langa sala ar trebui sa ai grija la alimentatie.Degeaba poti tu sa faci 100 de abdomene pe zi daca nu mananci ce trebuie.In mare parte trebuie sa mananci peste, piept de pui, cam tot ce este bogat in proteine si sarac in grasimi.Si daca vrei sa ai "patratele"va trebui sa cumperi si niste suplimente pentru sala.Cam in cateva luni daca muncesti serios ar trebui sa capeti patratelele.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Lov_Stars_Valy_1991):

Explicatie de copil mic, abdomenul se lucreaza de maxim 2 ori/saptamana.
Tu chiar nu ai nicio treaba cu sportul asta, nu? Alimentatia conteaza 90 %, abdomenele tale ( cu care lucrezi DOAR partea superioara, nici macar nu lucrezi tot abdomenul) conteaza 10 %, poate chiar mai putin.

mai documenteaza-te