| Anonymm1597 a întrebat:

Imi puteti spune cum pot sa fac abdomen adica patratele. Ce exercitii trebuie sa fac pentru abdomen, muschi de maini si de la picioare. Ce fel de exercitii, cum si cate. Cel mai bun raspuns, si care si functioneaza, FUNDA+VOT

Răspuns Câştigător
| JahBless a răspuns:

Incearca asta...o sa vezi rezultate chiar din primele zile http://www.youtube.com/watch?v=9tDZRogSbbU

ps: atentie. Exercitiile sunt foarte solicitante.te sfatuesc sa faci fff bine incalzire.
Poti incerca toate de la ei.sunt foarte eficiente.
Multa bafta

7 răspunsuri:
| hummer24 a răspuns:

OK deci :
Abdomenul si picioarele adica gambele si coapsele sunt muschi de anduranta si trebuie sa i antrenezi cu 25 repetari a cate 4 sau 8 serii.
bicepsii, tricepsii, antebratul, umerii, pectoralii, si spatele, trebuie sa i antrenezi cu 12 repetarii a cate 8 serii cu o greutate medie cu care poti sa efectuezi numarul acesta de 12 repetari.
Daca nu poti sa faci 8 serii atunci fa 4 serii a cate 12 repetari.
Pe viitor o sa ajungi la 16 serii a cate 12 repetari, eu asa fac dar am ani in spate de antrenament.

| Tzukushi a răspuns:

Buna, eu am inceput cura de slabire

am inceput sa fac exercitii pentru abdomen dar si pentru picioare

ideea e sa faci de la multe tipuri

citeste aici

http://www.sfaturilemariei.com/......e-slabire/

| Kl0d a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=vkKCVCZe474 pentru abdomene, si respecta
http://www.youtube.com/watch?v=jWc8gHlAkoM level 1 flotari
http://www.youtube.com/watch?v=kIaqbrWBexY&feature=fvwrel level 2 flotari
-Daca nu poti face ia-ti niste gantare usoare invata exercitiile inainte si apoi faci calumea.

| XxR0ObOtZeLuXx a răspuns:

Eu stiu cum ai putea face.In fiecare zi faci cate:50-100 abdomene, 50-100 flotari si 30-60 minute de alergare.in cam 3-7 zile se va vedea rezultatul muncii tale.

| XkkOOjs a răspuns (pentru XxR0ObOtZeLuXx):

Doar de curiozitate : daca nu poti ajuta un om/nu ai destule cunostinte de ce incerci sa o faci? Pentru o amarata de funda? Degeaba faci 50-100 de abdomene, 50-100 de flotari cred ca putini le pot face corect, si nu ajuta. Alergarea ce legatura are cu abdomenul? Sfatul meu este sa faca 3 serii a cate 10 abdomene de 2-3 ori pe saptamana, flotarile sunt pentru piept. Iar alimentatia sa fie una corecta. Incearca sa mananci 4-5 mese usoare pe zi si vei vedea rezultatele.

| Puiimei a răspuns (pentru XkkOOjs):

Sincer happy nici tu nu prea le ai laughing... si ca sa stii pentru cultura ta generala alergatul are legatura si cu abdomenul... prin alergat reusesti sa elimini grasimea si sa ti se cunoasca muschii happy

| RoxxxanaB a răspuns:

Ai putea incerca exercitiile din tutorialul de aici: http://exercitiipentruslabit.com/exercitii-pentru-abdomen/ Sunt foarte ok exercitiile