| Raileanu_Olguta_2000 a întrebat:

Ceva sfaturi ca sa imi organizez mai bine timpul? din experienta voasta!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!

Raspunsul complet o sa ti-l pot da doar maine, respectiv poimaine, deoarece si pe mine ma "pasioneaza" acest subiect in momentul de fata.
Stii de ce?
Pentru ca in mintea mea, am atatea de facut, de pregatit si asa mai departe, iar la finalul zilei, daca e sa trag linie, din 16 ore cat am fost treaza, 2 au fost productive. MAXIM!
Bine, asta se intampla de cand am zis ca vin acasa, sa-mi deschid propria agentie.

Dar o sa schimb planul si probabil ar trebui sa incerci si tu asta:
O sa-mi documentez activitatea.
Imi iau un carnetel si incep sa scriu ce fac, cat dureaza, notez orele etc.
Iar la finalul zilei ma uit peste carnetel.
Cu siguranta, marea majoritate a timpului l-am pierdut aiurea. Pot sa pun pariu. Si cred ca doar asa cu carnetelul acesta o sa vad ce inseamna sa pierzi vremea, cand ai putea indeplini atat de multe lucruri intr-o zi.

Cand m-am mutat de la Cluj-Napoca inapoi acasa, am venit cu gandul acesta: nu-mi pasa de ce ma apuc, dar vreau sa-mi petrec macar jumatate din timpul pe care-l petreceam la Cluj, la job-ul respectiv, in a-mi indeplini visul (afacerea etc.).
7 ore, atat vreau. La Cluj-Napoca munceam 14, in fiecare zi, zi de zi.

Da... incearca treaba asta cu documentatul activitatiilor si vezi ce iese. Este interactiv, parerea mea.
Eu o sa fac un videoclip pe canalul meu de YouTube soon despre asta.

Sper ca te-am ajutat!
O zi Buna!
Paul

PS: Vreau sa ajung rank 1 pe TPU.ro, aici este videoclipul de prezentare a proiectului: https://www.youtube.com/watch?v=MTLY2OKvWkk