| anonim_4396 a întrebat:

Cu sa-mi organizez corect timpul?(sunt eleva)

3 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Inveti dupa amiaza sau dimineata?

| Nobody35 a răspuns:

In caz ca inveti dimineata : Cand ajungi de la scoala, relaxeaza-te putin inainte de a te apuca de teme/invatat. Apoi, cand esti pregatita, ia fiecare materie in parte in ordinea prioritatilor si fa-ti temele/invata.
Daca inveti dupa-amiaza : Cand vii seara de la scoala fa-ti temele usoare, care nu necesita concentrare maxima, apoi vizioneaza un film, converseaza cu prietenii, iesi in oras, distreaza-te. Dimineata, nu te trezi prea tarziu ca sa ai timp de teme. Fa restul lucrurilor pe care nu le-ai realizat cu o seara inainte, iar daca mai ai timp liber foliseste-l cum stii tu mai bine.
Sper ca ti-au fost de folos sfaturile mele happy. O seara placuta iti doresc! :*