| deeuh a întrebat:

Ciao TPU! Am si eu o intr. Daca merg cu rolele zilnic slabesc? Si daca asa e. cat trebuie sa merg(distanta si durata)? Si in cat timp pot da 1 kg jos?

Răspuns Câştigător
| sixteen16 a răspuns:

Da, slabesti. Incearca sa mergi 1 ora jumate - 2 pe zi cu rolele si sa elimini painea din meniu. Daca ai mese fixe (2-3 mese/zi), mici gustari (mere, pepene, portocale etc) intre mese si ultima masa sa nu depaseasca ora 20:00 slabesti mai mult de 1 kg. Eu am slabit 8 kg in 2 luni. Succes! :*

| 4343gddhkied a răspuns (pentru sixteen16):

Chiar functioneaza? :**

6 răspunsuri:
| BubblesDoubleS a răspuns:

Sportu lin general ajuta la slabit

ai pute sa ti reteta disociata: ziua 1 doar fructe {mere pere portocale }
a 2 zi doar legume in afara de cartofi mazare
ziua 3 lactate in afara de cascaval si smantana
ziua 4 carne de pui de preferat piept de pui fiert

daca nu vrei sa slabesti prin regim renunta la dulciuri prajelli consuma cat mai mult fructe legume si carne fiarta sau la gatrar
http://www.csid.ro/sport/mersul-pe-role-mai-sanatos-decat-crezi-4596524/
Si daca meegi mult pe role cica o sa ai fundul mai bombat:-"
Eh asta doar daca ai ceva ani...cred

| WeLoveIceCream a răspuns:

Hey deeuh! daca mergi cu rolele slabesti categoric, fiind un sport ce necesita munca muschilor. daca mergi cel putin 30 de min pe zi timp de 1 saptamana. poti da jos ceva kg. si distanta nu e chiar ft importanta. du-te intr-un parc si da'i ocolul de vreo 2-3 ori si ai sa vezi ce repede slabesti. iti recomand Iore'ul. am facut eu jogging cam 30 de min akl si imi tremurau picioarele. ca sa fie si mai distractiv, ia si niste prieteni cu tine. Succes si sper ca te-am ajutathappy. Funda?batting eyelashes

| AnaMariaP9 a răspuns:

De fapt atunci cand mergi pe role lucrezi mai mult la musculatura picioarelor nu la intregul corp si nu ai putea slabi decat in aceasta zona.iar in cazu asta daca faci in jur de 30 minute pe zi e suficient fiindca stimuleaza muschii destul de mult

| Oaki a răspuns:

Rawdea

| Oaki a răspuns:

Mersul cu rolele poate fi catalogat ca un sport happy,facand sport slabesti si te mentii in forma, cu cat faci mai mult sport cu atat vei slabi mai mult! FUNDA, te rog happy >:d