| daniela_7403 a întrebat:

Cind afara ploua cu descarcari electice, trebuie sa scot tot din priza?

13 răspunsuri:
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Dawinking
Asa trebuie.Si eu am grija sa fac mereu asa atunci cand ploua big grin

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

E recomandat, insa intereseaza-te daca ai paratrasnet si vezi ce cladiri/stalpi ai pe langa casa.

| SweetCandy a răspuns:

Da asa trebuie!

| oz a răspuns:

Daca stai in provincie sunt riscuri...in orasele mari nu sunt probleme.

| xibalba a răspuns:

Da, eu asa fac... nu ma risc. Imi las doar routerul in priza ca sa am net si laptopul sta pe baterie...si voila!

| Elly4all a răspuns:

Daca descarcarile electrice sunt prea puternice si nu scoti totul din prza risti sa-ti arzi prizele asa ca nu riscz dar la o ploaie usoara cu tunete si fulgere nu prea puternice nu este nevoiehappy

| Dorinel a răspuns:

Sincer nu am auzit vreo data pe cineva care i s-a ars ceva din cauza fulgerului...eu scot cand se intrerupe curentu...ca mi s-a intamplat sa mi sa arda sursa sad

| adrianhasde a răspuns:

Doar daca nu ai prize cu impamantare. Eu am asa ceva.

| YLLL a răspuns:

Asa ar trebui.
Eu nu scot niciodaatalaughing

| Viuvi a răspuns:

Daca ai impamantari la prize nu e nevoie tongue...doar poate sa le opresti!

| :x:Xj.b:X:x. a răspuns:

Ar cam trebui...noi am avut probleme...cu televizorul dupa o ploaie de asta.Nu prea ma pricep eu. dar oricum de atunci:-Jscoatem tot din priza cand ploua asa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu asa am auzit... da nu cred ca este necesar...de fapt mie o data mi s-a strikt frigiderulaughing...

| ionutz24 a răspuns:

Nu pisi liniile electrice sunt protejate si legate la pamant... doar daca ai antena tv fff inalta trebuie scoasa din tv