| Carlutza a întrebat:

Cine a citi Cronicile Wardstone, stiti cele cu vraciul (mai exact Ucenicul Vraciului Secretul Vraciului Blestemul Vraciului Gresala Vraciului etc.)...stie cineva unde sa mai pot gasi aceste carti? Daca nu puteti sa-mi povestiti ce se intampla in cartea Secretul Vraciului? va rog frumos!

4 răspunsuri:
aqualuna
| aqualuna a răspuns:

Le mai poţi comanda chiar de la editură,eu cumpăr des de la ei, taxele poştale sunt suportate de Grupul Editorial Corint, în 7 zile îţi vin acasă http://www.grupulcorint.ro/....../index.php

| scully a răspuns:

Le-am citit, incearca la biblioteca scolii sau la o biblioteca publica.
In Secretul Vraciului, Tom (ucenicul) si Vraciul se muta la casa de iarna a Vraciului. Acolo se afla incuiata in subsol o vrajitoare pe nume Meg (pe care Vraciul a incercat s-o ucida pe vremea cand era ucenic dar Meg l-a cucerit si n-a ucis-o; a dus-o in temnita). Si Meg trebuie sa ia o potiune ca sa nu-si aminteasca ce i-a facut Vraciul si sa nu-i faca rau nici lui nici lui Tom; dar Tom uita sa-i dea potiunea si Meg isi aminteste treptat totul. Si, cei doi trec prin multe aventuri, si cu Meg si alte spirite.
Eu am incercat sa-ti explic in mare, ce se intampla, nu stiu cat ai inteles, mai bine cauti cartea pe la biblioteci sau hipermarketuri.
Succes. happy

| LIvIU_4099 a răspuns:

Eu le iau de la raionul de carti din carefour din brasov le gasesti pe toate cred ca si prin alte carrfour, Succes.

| luga a răspuns:

Si eu am gasit la afi palace cotroceni