| yette a întrebat:

Cine asteapta Craciunul? Simtiti acea atmosfera? Va pare rau ca nu mai sunteti copii si nu mai mergeti cu colinda? Mie da.

Răspuns Câştigător
| simobandita a răspuns:

Pentru mine e cea mai frumoasa sarbatoare...e perfect daca mai si ninge de craciun, imi aduce o mare liniste interioara si am impresia ca lumea devine mai buna in preajma sarbatorilor de Craciun.e ceva frumos ce astept cu drag...

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Craciunul are farmec la noi in tara cand ninge si e zapada, la mine nu ninge deloc si e doar timpul rece ceea ce nu arata ca e craciun in sensul adevarat, nu imi pare rau ca nu pot sa merg in colind.

| blueangel99 a răspuns:

Eu aştept Crăciunul. Chiar, ai dreptate: când mă gândesc la această sărbătoare îmi amintesc de frumuseţea acesteia, formată din partea spirituală (Naşterea Domnului), dar şi partea laică (exemplu: toate bucatele de Crăciun).
Eu, ce-i drept, sunt încă copil, dar uite că îţi răspund la întrebare:
De colindă nu-mi pare rău. Eu am mers acum doi ani, pe uliţă, la bunici, şi am cântat la colinde împreună cu prietenii dar nici nu ne durea gâtul laughing. Anul trecut nu am fost, că am avut o serbare la şcoală, de Sf. Nicolae şi am cântat acolo colinde cu clasa, de ne-am rupthee hee.

Pa, pa!

| YumiSukinanda a răspuns:

Eu astept craciunul dar, eu sunt copil si am sa ma bucur cat mai mult de copilarie, de jocuri, de scoala, de desene, de minunata viata a copiilor! s abia astept sa merg la colindat!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! Abia astept Craciunul! Bradul de Craciun,cadourile,mersul cu colinda ( nu sunt chiar asa de mare ), zapada, si mai ales ma bucur de frumusetea spirituala...Pa!