| AndrewBa a întrebat:

Cine e mai destept? Omul sau tehnologia?
Primul raspuns corect ia funda!
winking
La multi ani!

Răspuns Câştigător
| Yoคna a răspuns:

Omul el a inventat tehnologia.

21 răspunsuri:
| BringMeTheHorizon a răspuns:

Daca ar fi sa privesti totul logic omul este cel inteligent (nu "mai inteligent" nu "cel mai inteligent") pentru ca tehnologia nu face chestii de una singura,, nu analizeaza ce s-ar intampla daca. Ea se bazeaza doar pe niste algoritmi de calcul si niste reguli, comenzi pe care la aplica deci face ce este programata sa facawinking "Ceaules!" Alex-3LAR

| Tyysonn a răspuns (pentru BringMeTheHorizon):

Ok, in prima faza am luat-o in gluma si am zis sa dau raspunsul mai putin logic si pe care nu l-ar fi dat nimeni, dar acum, ca mi-ati sarit toti in cap m-am vazut nevoit sa argumentez afirmatia facuta, de inseamna desteptaciunea sau inteligenta?, capacitatea de a rezolva probleme, tehnologia este conceputa in acest sens da-i o problema si o va rezolva, in timp ce omul, mai pacatos de fel tinde sa inlocuiasa inteligenta cu smecheria si sa ocoleasca problemele, nu sa le rezolve, omul a insuflat viata tehnologiei, dar asta nu inseamna ca este mai inteligent. Deci o mana de oameni sunt mai destepti decat tehnologia. Ceaules Bulan!

| DeejayAndr3y a răspuns:

Pai omul face tehnologia! Deci Omul depinde de cati neuroni are! Nu poti sa zici de Celebrul "Nu Stiu" ca e in stare sa tehnologie Dar de Einsten ( Ainstain) Deci Bafta!

| AndrewBa explică:

Aveti dreptate aman2!
Dar Ioana_7635 a raspuns prima!

| AndrewBa explică:

Sincer. Mai bine nu puneam intrebarea.

| Yoคna a răspuns:

La multi anihappy Ms:*

| Tyysonn a răspuns:

Tehnologia, omul a creat tehnologia sa gandeasca in locul lui, interesanta preocupare in noul anwinking, La multi ani!

| AndrewBa explică (pentru Tyysonn):

Gandeste-te mai binewinking Un an nou cu mai mult creier happy

| Tyysonn a răspuns (pentru AndrewBa):

Prietene, in primul rand eu nu te-am jignit, iar in al2-lea rand intrebarea este tampita, in ce parametrii masori tu inteligenta, si cum poti sa compari aceste doua lucruri? oricare dintre raspunsuri este valabil, depinde din ce unghi privesti, nu poti sa zici, ca daca eu te invat pe tine box, automat sunt mai bun ca tine, un computer gandeste mult mai rapid decat un om, depinde si de informatiile la care are acces, la fel ca si omul, daca a fost crescut in jungla nu cred ca poate fi mai inteligent decat sfantul google. Iar in legatura cu creierul m-ar interesa mai mult calitatea decat cantitatea, iti doresc un an nou cu cat mai multe circumvolutiuni.

| Biscuiti a răspuns (pentru Tyysonn):

El nu se referea la viteza cu care gandeste omul sau tehnologia. intrebarea era simpla, cine e mai destept, omul sau tehnologie? Si e asa logic ca omul e mai destept. ok poate un calculator face calcule mai rapide fata de om, dar omul a creat calculatorul, deci scuze.

| Tyysonn a răspuns (pentru Biscuiti):

Ce sens are intrebarea, daca toata lumea stie raspunsul?

| Biscuiti a răspuns (pentru Tyysonn):

Pai na poate omul se plictisea si a pus si el o intrebare. oricum. nu te intereseaza pe tine. de ce a pus intrebarea. daca stii sa ii raspunzi e totul ok. in fine.

| danimazzz a răspuns:

Pai omul este mai destept pentru ca omul a creat tehnologia iar tehnologia nu are cum sasi intreaca creatorul.

| Biggiesan a răspuns:

N-aveti treaba de revelion?:-))))

| Purgatoriu a răspuns:

Primul venit primul servit big grin

| AndrewBa explică (pentru Purgatoriu):

Ce legatura are asta cu intrebarea?

| Purgatoriu a răspuns (pentru AndrewBa):

Se pare ca omul nu e mereu cel inteligent... Ma refeream la toti ceilalti care au raspuns corect dar nu au primit funda iar Ioana_7635 a fost prima ce a raspuns corect deci : Primul venit primul servit.

| Biscuiti a răspuns:

Normal ca omul. tehnologia a fost inventata de el. far om ea nu ar fi. ceva gen fara curent electric nu ar fi net :p La multi ani si tie!

| Symonutzu a răspuns:

Omul desigur ca! Sarbatori fericite!