| TeamHellNo a întrebat:

Cine face cel mai bun top al manevrelor urmatorilor wrestleri : Ryabck, Chris Jericho, Sheamus, Kane, Daniel Bryan, Mason Ryan, Rey Mysterio, Even Bourne, Cm Punk, Kofi Kingston.

Răspuns Câştigător
| DareToZlatan a răspuns:

Sheamus:Celtic Cross/Brouge Kick
Cm Punk:GTS/Anaconda Vice
Even Bourne:Air Bourne
Ryback:Shell Shock
Kofi Kingston :S.O.S
Rey Mysterio:619
Chris Jericho:Codebraker
Daniel Bryan:LeBell/YES/NO Lock
Mason Ryan:House of Pain
Kane:Chockeslam

9 răspunsuri:
| ERIS a răspuns:

1.Rey Mysterio
2.Sheamus
3.Kofi Kingston
4.Chris Jericho
5.Ryback
6.Kane
7.Cm Punk
8.Mason Ryan
9. Even Bourne
10. Daniel Bryan

| TeamHellNo explică (pentru ERIS):

Manevre pretenas nu topul wrestlerilor topul manevrelor facute de ei, citeste toata intrebareawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1. Walls of Jericho(Jericho).
2. LeBell Lock(Bryan).
3. Anaconda Vise(Punk).
4. Liontamer(Jericho).
5. Go To Sleep(Punk).
6. Guillotine Choke(Bryan).
7. Chokeslam(Kane).
8. Codebreaker(Jericho).
9. Fiery Red Hand(Sheamus).
10. Shooting Star Press(Bourne).
11. Pepsi Plunge(Punk)
12. Tombstone Piledriver(Kane).
13. Breakdown(Jericho).
14. Shining Wizard(Punk).
15. Brogue Kick(Sheamus).

- Cam ăsta ar fi topul. Restul wrestlerilor nu au un arsenal prea vast de manevre, iar dacă au, pentru mine nu reprezintă nişte manevre demne de acest top. Poate doar unele ale lui Mysterio, dar nu prea.

Dacă e să facem un top cu toate manevrele, nu doar cele de final, atunci Jericho, Punk şi Bryan ar ocupa primele 30-50 de locuri.

- One-handed bulldog, Flying forearm smash, Enzuigiri, etc. - Chris Jericho.
- Zecile de manevre de submission(şi nu numai) ale lui Daniel Bryan.
- Pepsi Twist, Avalanche Frankensteiner(făcut foarte bine şi de Mysterio), Inverted Frankensteiner, Crooked Moonsault, etc. - CM Punk.

| TeamHellNo explică (pentru anonim_4396):

Ryback nu are un arsenal de manevre? Sheamus de asemena au niste manevre care puteai sa le incadrezi in acest top foarte usor, Rey Rey de asemena big grin

| anonim_4396 a răspuns (pentru TeamHellNo):

Am pus două dintre manevrele lui Sheamus în top. Ryback după cum am spus, nu are nişte manevre prea impresionante, iar faptul că personajul său se vrea a fi o copie nereuşită a lui Goldberg îl face şi mai neimpresionant.

Rey Mysterio are un arsenal foarte vast, doar că majoritatea manevrelor sale semnătură, sau de final, sunt manevre de high-flying, care în circuitele de wrestling mexican sau japonez sunt manevre uzuale, care nu reprezintă mai nimic special.

| TeamHellNo explică (pentru anonim_4396):

Ryback nu are manevre impresionante? Shell Shocked este destul de impresionanta iar faptul ca el poate face aceasta manevre pe toti adversarii de pana acum castigand toate meciurile exceptand doar cele in care a fost ''furat'', de altfel nu cred ca e o copie nereusita a lui Goldberg, Jack Swagger o copie nereusita a luI Kurt Angle, revenind la Ryback el face spectacol la fiecare meci prin manevrele sale si aduna tot mai multi fani, cu ce ai zis de Rey Mysterio sunt de acord big grin

| anonim_4396 a răspuns (pentru TeamHellNo):

Doar pentru că execută Ankle Lock-ul nu înseamnă că-l copiază pe Angle.
Kane execută, sau mă rog, executa Tombstone Piledriver-ul. Înseamnă că este o copie nereuşită a lui Undertaker?
AJ Styles execută Figure-four leglock-ul. Asta înseamnă că este o copie nereuşită a lui Ric Flair?
The Rock executa Sharpshooter-ul. Este o copie nereuşită a vreunui membru din familia Hart? Şi Edge la fel, executa într-o vreme Sharpshooter-ul.
Goldberg executa spear-ul ca manevră de final. Oare, este el copia nereuşită a lui Edge?

Sau dacă te referi la faptul că şi Angle şi Swagger au avut mai mereu echipament în culorile Americii, să ştii că asta se datorează naţionalismului americanilor. Se mândresc cu faptul că sunt americani şi Angle şi Swagger, chiar şi Hogan.

Ryback are manevre tipice pentru un powerhouse. Nu văd nimic impresionant sau spectaculos în ele. Şi ce meciuri a câştigat, au fost doar wrestleri locali sau jobberi la început, urmaţi de Miz şi Tensai, în rest Ryback n-a avut niciun meci cu un adversar calumea.

Nu crezi că e o copie nereuşită? Un powerhouse care în fiecare show îşi câştigă cu uşurinţă meciurile, cere un alt adversar şi nu prea foloseşte microfonul, nici nu te duce cu gândul la Goldberg în perioada WCW, nu?

| TeamHellNo explică (pentru anonim_4396):

Da, ce ai spus de Ryback e cam adevarat dar referitor la celelalte ''copii nereusite '' nu m-am referit la faptul ca fac aceleasi manevre ca altii si de asta sunt copii, Jack Swagger este comparat si la TV cu Angle deoarece are stilul caracteristic unui Old American American brutal la fel ca Kurt Angle, laudele manevrele de Subbmision si multe altele de asta am facut comparatia Angle - Swagger.

| alex808080 a răspuns:

1. Ryback (SHELL SHOCKED) FEED ME MORE
2.Brouge Kick (sheamus)
3.619 (Rey Mysterio)
4.Tombstone Piledriver (Kane)
5.Chokeslam(Kane
6.NO Lock (Daniel Bryan)
7 Probleme in paradis (Kofi)
8. AIR Bourne
9. Kane Diving Lariat (Kane)
10.Crucea celtica (Sheamus)