| Membru nou a întrebat:

Cine imi poate spune si mie cu, cuvintele lui ce este un cocalar si o pitipoanca?

Răspuns Câştigător
| mary a răspuns:

Cocalarii si pitipoancele sunt manelisti. cei care asculta manele, cei care se imbraca cu un tricou roz pe care scrie mare si clar gigolo, si se dau mari si tari (cam la fel ca gutza, sorinel pustiu si care mai sunt. in cazul pitipoancelor: cele carora le atarna suncile printre"haine", care au niste cercei ataaaaaat de mari la urechi de se dau intr-o parte si alta de greutatea lor si care danseaza cand aud o manea precum maimutele cand vad o banana. ca sa te convingi iti dau si un link:
http://nessu.depressingshitz.com/2008/06/14/ce-inseamna-cocalar/

6 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Unul care se crede super tare, e mai narcisist ca Dudu, sta la sala mai mult decat sta acasa ca na, trebuie sa ai muschi ca fetelor asta le place. Ii recunosti dupa vocabularul limitat care nu contine mai mult de 6-7 replici de agatat care provoaca mai degraba un zambet ironic si o privire de genul:"Saracutul animal...worried"
Piti. Lesinate dupa coca boys, dupa manele, dupa roz, cu fite reale sau inchipuite, cu dotari naturale sau artificiale pe care masculii cocalari le admira pe hi-5 si se milogesc 2 luni ca bunciunea sa le dea id-ulwinking

| AndutzaAndu a răspuns:

Cocălar este cel care ascultă manele, se dă mare şi tare... poartă lanţuri la gât intre 4-10 cm grosime laughing, piţipoancă e aia care se imbracă cât mai..."deocheat"? Cu decolteuri cât casa, ascultă şi ea Guţă, se dă cu o tonă de farduri, o tonă de rimel, şi gloss, nu prea cred că are f multa cultură generală thinking (ca şi cocălarul de asemenea), ar fi multe de zistongue

| love44katyp a răspuns:

Pf.mai ar fi multe de spus.cocalar: baiat care asculta manele, iubeste aurul, se da rocker, are un teanc de bani(nu mereu), are expresii gen: mars bah, as da tot aurul din lume etc. si pitipoanca: o fata care vrea sa fie intretinuta, nu tocmai desteapta, poarta mereu aceleasi haine pentru ca ii place cum se imbraca si mult prea sensibila funda te rog

| kaya a răspuns:

Un cocalar e ala care poarta mult aur lanturi peste lanturi de aur la gat, bratari peste bratari una mai groasa ca cealalta, ochelari de soare chiar daca nu e soare afara, merg cu masina si asculta manele la maxim, imbraca numai haine de firma si le scoate etichetele pe afara sa vada lumea ca e de fima etc etc.
Pitipoanca e genul de fata care se da cu o tona de fond de ten, se machiaza ca un zombie, merge la solar uita sa mai iasa si cand o face iese prajita la soare te poti uita dar la ea ba, cercei de aur care au grame fara numar pana li se rup urechile si se imbraca sa iasa in evidenta sa atraga multe multe priviri etc etc sunt multe exemple dar m-am cam plictisit :d

| ralucutza_2655 a răspuns:

Pai un cocalar ii prost, tampit stii tu alea alea la un lochappy... o pitipoanca is dinalea care se imbraca naspa.se cred regine se vopsesc tare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cei care asculta manele.