| bogdan324 a întrebat:

Cine imi poate zice niste jocuri de carti? Inafara de astea: Macao,Chems,Razboi, Popa prostu' pentru ca le stiu
Funda!

Răspuns Câştigător
| Elsiane a răspuns:

Tabinet, șeptică, poker, jocul betelor, top atenție!, as de cupă - decar de cupă, urmărirea, fata bătrână, trombon, plus cinci, roșu și negru, trouper, întoarcerea pachetului, basca, mercenarul, fă-l pe nouă, jocul de chibrituri (se joacă tot cu cărți), bartog, război, șeptic pe perechi, păcălici, opt de cupă, scat, scat 3-of-a-cand, scat 3 în ordine, jocul manila, belota etalată, belota semietalată, wist-ul românesc, wist-ul în orb, wist-ul descrescător, gin rummy, oklahoma gin, mississippi gin, gin în trei, gin american, 66, 66 austriac, schnapsen (sau 66 german), 66 cu licitație, licitație, asul de pică, trei de caro.
Sper că ți-am fost de ajutor. Dacă ești curios cum se joacă unele dintre ele doar întreabă-mă!

| Fly2Sky a răspuns (pentru Elsiane):

Ai uitat de maciu pichu

| Elsiane a răspuns (pentru Fly2Sky):

Păi eu am scris toate jocurile pe care le știu și care mi-au venit în minte la momentul respectiv. În orice caz, nu știu să joc machu pichu.

| Fly2Sky a răspuns (pentru Elsiane):

Conteaza ca ai castigat

12 răspunsuri:
| vali1985 a răspuns:

Trombon,66,poker,etc.

| ゼロの a răspuns:

Cum se joaca razboi?
Ai incercat cruce?

| ShadowGhost a răspuns:

Tabinet,Blackjack,poker,canasta,bridge,whist romanesc, ma rog, pe astea le cunosc cel mai bine.

| victorandrei a răspuns:

Septica, tabinet, wist

| iceyps a răspuns:

Furnicuta, 66, wist, poker, pachetele,

| Aleccsandra a răspuns:

Cocoselu' laughing)
Mandu'
Albinele laughing)
Poker
Pachetele
Mai sunt dar nu le mai stiu

FUnda?

| MeeeDyana a răspuns:

Furnicuta...Se imparte cate 10 carti la fiecare [ se joaca in 2-3 ] si pui.As,1,2,3,4,5,6 si asa mai departe. Daca nu ai cartea, iei din rand [ ca la Macao ] si cine ramana fara carti, ia cartea la celalalt iar el trebuie sa-si ghiceasca ce carti a avut si daca nu le ghiceste primeste o palma peste mana.

| danyk7 a răspuns:

Durak

| carla02 a răspuns:

66. e un joc super! sau.ce ma jucam cand eram mica (wc-ul) daca il stilaughing. Spor la treaba!winking