| BiLoIoS1 a întrebat:

Cine imi zice si mie cum se face ciocan dala care bubuie care bagi nu stiu ce cu pucioasa aratatimi un video cv ca vreau sa fac ca am aparat de sudat sau cv care bubuie.
Sau vreau sa bubuie o schema cu cuiu sau cu surubul.
DAu funda!

Răspuns Câştigător
| adishorMS a răspuns:

O sa incerc sa-ti explic cu surubul:
iei doua suruburi si o piulita si le insurubezi pe piulita pe amandoua cate jumate de filet cap in cap
la un capat legi o punga sa cada cu celalalt capat pe beton cand e "incarcat"
ok ai o puscatoare trebuie sa o incarci acum
desfaci unu din suruburi si in cavitatea dintre ele scobesti fitilul de pe 5 bete de chibrit (partea care se aprinde)
strangi suruburile din nou cap in cap si arunci in sus asa incat sa cada pe beton si vei vedea poc
cu suruburi mai mari, cu mai multe chibrite pusca mai tare

| BiLoIoS1 explică (pentru adishorMS):

Altele mai ai ca iti dau funda

| adishorMS a răspuns (pentru BiLoIoS1):

Cu tubul de carbid, dar e prea periculos
nu raspund pentru funda oricum mersi