| Possible a întrebat:

Cine ma ajuta cum sa merg corect pe tocuri? Pentru cele mai multe sfaturi, dau funda.

Răspuns Câştigător
| Snuff a răspuns:

Cum sa mergi corect?
1. Adopta o postura corecta: trage umerii in spate, tine-ti sanii orientati in sus si coloana vertebrala intr-o postura corecta. Nu doar ca vei parea plina de atitudine, dar iti vei mentine corpul si intr-o pozitie echilibrata, care te va ajuta sa mergi mai usor pe tocuri.

2. Incordeaza-ti abdomenul: din cauza unei pozitii incorecte a spatelui, abdomenul iese si el in fata, ceea ce nu te avantajeaza. Asa ca, indreapta-ti spatele, suge-ti burta si te vei bucura de mult mai multa stabilitate pe tocuri.

4. Fixeaza-ti corect talpile in pantofi: toata greutatea corpului se lasa in talpi, asa ca trebuie sa o distribui uniform pe toata suprafata, daca vrei sa-ti mentii cu usurinta echilibrul.

4. Relaxeaza-ti coapsele si genunchii: incearca sa te misti absolut normal. Nu ar trebui sa-ti fie deloc greu, daca tii cont de sfaturile de mai sus.

5. Fa pasi mici: nu te pune nimeni sa mergi pe tocuri ca si cum ai avea tenisi in picioare. Adapteaza-ti pasii la incaltaminte, iar in cazul asta, fa pasi mai mici, dar corecti.

http://www.perfecte.ro/......-pasi.html
Mai multe aici:)
Bafta!

4 răspunsuri:
| AnNaa67 a răspuns:

Incearca sa mergi pe varfuri, cu cartea pe cap, incearca tot mai mult, fa zilnic asta.Ai sa te inveti.Intereseaza-te si de modeling. Ceea ce trebuie sa ai, e gratia, doar mergi normal, trebuie sa fii lejera si atenta.

| Mitu_Beto_1995 a răspuns:

Daca eram fata cu siguranta te ajutam laughing

| girafa19 a răspuns:

Heiii :* ai puteam incerca sa mergi in casa pe varfuri. Tear ajuta foarte mult daca in loc de tocuri tiai lua niste platforme happy Eu asa am invatat sa merg, prima data pe varfuri, apoi mi-am luat platforme, iar apoi mi-am luat tocurile, iar acum umblu foarte bine. succes :*