| FrumoasaTa a întrebat:

Buna!
In curind voi fi pentru prima data incaltata pe tocuri in public.
Ma puteti ajuta va rog cu niste sfaturi pentru a merge gratios si corect? Si cum fac ca atunci cind merg sa nu se clatine piciorul intr-o parte si alta?

2 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Exerseaza in casa, exersand inveti singura

| felisbalan a răspuns:

Știu eu. Încearcă prima dată să mergi pe vârful degetelor, apoi încearcă pe tocuri. Poate părea greu, dar trebuie să încerci să-ți ții echilibrul. Spatele trebuie să fie drept, capul sus. Mergi prin casă de vreo câteva ori și gata, e puțin greu de la început, dar apoi te obișnuiești.