| Andreea_5022 a întrebat:

Cine ma poate ajuta cu niste statusuri fff triste? va roog!

Răspuns Câştigător
| crisss_1778 a răspuns:

Eu iti dau niste status.dar alegi u ce vrei:* funda plz?
:X

Poate n'am fost sufiecient de bun să'i spun Că poate avea dreptate când îmi spunea c'o pierd dacă n'o ţin aproape!
●Sau poate să'mi iau rămas bun. Că poate'i prea devreme acum.
●Şi poate te întorci din drum şi spui că a fost o glumă.
●Dar prea tarziu. Poate ţi'ai fi dorit altfel să fiu!
●Poate că în tot acest timp ai realizat de fapt că a trebuit să mă schimb. Şi poate că tu nu ştii că mi-a trebuit timp!
●Poate n'am reuşit să mă exprim. Şi poate încă te simt,încă mă simţi,încă te vreau,încă mă vrei!
●Deşi de mult nu mai formăm "noi doi". Poate prin ochii mei goi încă te văd zâmbind şi că mă vrei înapoi!
●Nu o să ştie nimeni că de fiecare dată. Rărătăcit prin deşert,te aveam pe tine în loc de apă
●Gândeşte-te la un înger. La frumuseţea sa. Înmulţeşte-o acum cu zece. Aşa arăta ea!
●Era genul de fată care întorcea privirile. Avea scutul ce reflecta toate simţirile!
●Era cea despre care mi se spunea că nu-i de mine. Era cea care nu cădea îndrăgostită după oricine!
●Promise poveşti au rămas trecute pe liste. Ea ştia să râdă chiar şi în clipele triste!
●După ce pleca lăsa în urma ei mereu inimi ucise. Zâmbea ştiind că va iubi poate în basme şi vise.
●Am pornit cu mâna goală spre lacăte închise. Călcând pe orgolii, arzând zeci de foi scrise!
●Nopţi lungi au trecut cu tine împreună. O zi ca o secundă, un an ca o săptămână!
●Şi aş da toate nopţile fumate şi udate-n vin. Pe zâmbetul tău în clipa când ne întâlnim!
●Prea multe putem să pierdem când nu gândim. Prea puţin timp, prea multe de spus fără să vorbim.
●Şi mă gândesc de multe ori la ziua când n-o să mai fim. Dacă o să zâmbesc,dacă o să zâmbeşti când o să ne amintim.
●Trebuie să închei acum,deşi mai aveam multe să-ţi spun. Poate o să te afli într-o zi printre fum şi scrum.
●Ea nu numara pe degete calitatile. Ea nu tine minte datile cand ne certam. Ci datile cand incercam sa ne impacam!
●Iar în final în inima mea îţi fac o ultimă promisiune. Mereu pe cer stele, tu soare în a mea vizïune!
●C-am adunat în suflet şi noroi. Dar acum mă simt aproape de voi.
●Poţi să alegi o viaţă plină de culori. Dar şi-o viaţă-n alb-negru poate să-ţi pice din nori.
●Eu am la suflet puţini prieteni la care ţin. Tu poţi să ai zeci,când ţi-e greu,să văd de unde vin.
●Şi e ciudat că mulţi dintre noi avem vise. Neîmplinite,urmate de scopuri neatinse.
●Alegi să mergi liniştit pe trotuare şi doare. C-aştepţi în zadar colacii tăi de salvare!
●Trecând prin diferite obstacole ale vieţii. Poţi s-ajungi să vorbeşti doar cu pereţii.
●Poţi să uiţi de prietenii cu care ai copilărit. Cu care-ai împărţit clipe frumoase şi ai zâmbit.
●E alegerea ta atunci când te faci că plouă. Când îţi schimbi înfăţişarea cu o haină nouă.
●Poţi să uiţi de tine şi să te-nneci în alcool. Ştiind că sufletul nu se vïndecă c-un paracetamol.
●Nu tac, nu mă prefac, nu o să-i satisfac. Pe cei ce îmi pun beţe-n roate, pot să-i scuip în cap.
●Ai fost pe rând posesiv, gelos, orgolios, indiferent şi, logic, într-un final, un prost.
●De ce să spunem "lasă" când ar fi multe de zis. Sau să facem la fiecare pas un compromis?!

7 răspunsuri:
| Gizăz a răspuns:

S-apoi... cine stie de este mai bine
A fi sau a nu fi... dar stie bine
Ca ceea ce nu e, nu simte dureri,
Si multe dureri-s, putine placeri.
A fi? Nebunie si trista si goala;
Urechea te minte si, ochiul te-nseala;
Ce-un secol ne zice ceilalti o dezic.
Decât un vis sarbad, mai bine nimic.

| EuSiCuMine a răspuns:

-Si oricat as incerca, nu te voi putea ierta/uita.
-Sunt doar niste cuvinte ce imi aduc aminte de ceea ce spuneai cand te-am cunoscut.Si inca alte cuvinte ce imi intra in minte cand cu tine sunt si imi place sa le aud.
-esti aproape.da totusi.atat de departe.
-All this time in love with you was cry.
-Imi este greu sa iti spun in vorbe ce e in inima mea.
-tu esti acolo,, eu sunt aici si punct; x.si sper.sa nu ramai o amintire din trecut.
-am atata nevoie de tine!
-caut un nou inceput caci tu esti amintirea.
-E greu sa iubesti si sa nu fii iubit.Sa arunci in trecut tot ce ai simtit.
- Nu credeam ca'mi va fi rau.Am fost noi. Acum sunt eu.
-cat de aproape esti de mine.dar departe de noi.
-Cand 2 oameni se iubesc cu adevarat.Fac tot posibilul sa uite ce s-a intamplat.
-Unul dintre cele mai grele lucruri in viata este sa ai cuvinte in inima, pe care nu le poti pronunta.
-oricat ai incerca nu mai poate fi la fel.
-i don't wanna play the broken hearted girl.
-am gresit.dar stii ca te iubesc!
-mi`e dor de ce s`a intamplat candva.dar e mai bine asa.
-fara tine nu m`ai pot zbura
-de ce ne indragostim apoi nu mai iubim.Si spunem adio fara sa gandim
-Ma intreb.Te'a durut? Sau acum e mai bine? Ieri te'am vazut.,dar nu eram eu langa tine.Mi'am amintit cum ne'am iubit,nu voi uita niciodata.
-Tot ce e frumos repede trece!
-Atatea amintiri, clipe nu pot uita.
-Viata e prima t*rfa care m-a facut sa plang.Tu esti a doua!
-Mi-ati luat tot, ce mai vreti?
-Sunt unele lucruri pe care trebuie sa le faci singur.Sa suferi este unu dintre ele.
Mi-as dori sa mai fiu fetita mica pentru ca juliturile din genunchi se vindeca mai repede decat inimile frante.

Durerea te-a maturizat, te-a pus pe gânduri.Te-a învățat să citești printre zâmbete și rânduri. Ștergi o lacrimă dar nu poți să ștergi amintiri.

E greu sa iubesti si sa nu fii iubit.Sa arunci in trecut tot ce ai simtit.

Iti zic adio printre lacrimi si te las in drum.am suferit prea mult ca sa te iert si acum

Aproape tot se iarta dar nimic nu se uita

Zambet fals. Privire plina de ura.Cuvinte aruncate`n vant, Minciuna! Si toate fara nici un motiv! Am greSit din nOu.Am Oferit dragOste, Unde trebuia sa ofer indiferentSa!"

am cяєzυт ιη σcнι ѕιηcєяι ѕι ∂a`н, м'am aяѕ...am νazυт` ιη σaмєηι cє nu`н νяσιaм ѕa νa∂ νяєσ∂aтa`н... ιυвιяєa ѕι υяa cυм ℓσνєѕc aмвєℓє ∂єσ∂aтa`н

тιмρυ νιη∂єca яaηι` ∂aя υcιde ѕρєяaηтzє`...nu`н ρσт ѕa мa ƒєяєѕc ∂є aмιηтιяι єχacт`н ca ∂є gℓσaηтzє

ѕтιυ ca υηєσяι є ρяєa тaяzιυ...ѕa ℓυρт ∂є υηa ѕιηgυяa, nu ѕтιυ! єѕтι aтaт`н ∂є ∂єρaятє`н...un ƒιηaℓ ƒєяιcιт`н, ∂ιη ρσνєѕтι ηєтєямιηaтє!

ιηcσтяσ ѕa aℓєяg؟؟ єяaι ѕтaятυℓ мєυ...мι`am ρυѕ ιηcяє∂єяє ιη tine ѕι ιη ∂υмηєzєυ

Am visat prea mult ce nu trebuia, am vrut prea mult ce nu trebuia, acum toti sunt fericit, iar eu plang printre zambete si rasete.

Stau in camera mea rece Privesc in jur si mi se pare Ca pereti se strang in jurul meu Ma simt singura Totul e intunecat si rece, intocmai ca inima mea Inchid ochi si incerc sa uit de tot.

Cel mai trist lucru in viata e sa-l vezi pe cel pe care-l iubesti iubind pe altcineva…

Acum tot ce a fost intre noi pare demult… incerc sa-mi amintesc dar nu pot …tu probabil m-ai uitat, in timp ce eu traiesc doar pentru tine…

Spune-i ca l-am uitat, spune-i ca nu ma mai gandesc la el, spune-i ca nu-l mai iubesc, dar ca ti-am spus toate astea printre lacrimi.

Ti-as da inima mea, dar a suferit prea mult, ti-as da viata mea dar trebuie sa mearga inainte, ti-as da totul dar e prea tarziu caci s-a terminat.

Durerea ce in suflet o port, nu pot s-o mai suport, in lacrimi ma topesc in lacrimi ma trezesc. de ce oare TE IUBESC?

Vezi tu nu pot sa te uit fiindca te iubesc prea mult.Insa tie ti-e usor mie insa imi vine sa mor.

Nu stiu ce a fost intre noi: o dragoste, o minciuna, o obisnuinta.Dar orice ar fi fost a fost un vis frumos, vis care a ajuns sa ma raneasca si nu mai pot sa traiesc asa.

Inima mea e rupta in doua, jumatate din ea e inca la tine, dar ce pacat ca nu mai suntem impreuna.

De ce ai ales sa ma minti cand putea-i sa imi zici totul in fata, de ce ai ales sa imi ranesti sufletu, cand eu tineam la tine.Am avut incredere ca timpul se va scurge printr-e noi dar de fapt se scurge pe obraji mei!

Lacrimi amare imi acopera ochii cand noapte la tine stau si privesc, iar somnu-i departe nu pot sa-l apropii si doar la tine stau si ma gandesc.

Plang de durere, sunt singura si trista si te vreau inapoi, intoarce-te si fa-ma din nou sa zambesc.

E atat de frig, lacrimile mi-au inghetat si nu mai pot sa zambesc, traiesc un vis demult apus si nu-mi mai revin la viata.

| Asyul95 a răspuns:

Nu te increde in nimeni.ca nu o sa stii niciodata cand vei avea de suferitsad
mi-ar placea sa ma iubesti macar putin... putin loc in inima ta sa am si eu dar continui sa sper ca ma vei iubi candva e doar o speranta doar un vis ti-as darui tot ce am ca u sa fi langa mine sa ma strangi in brate sa ma saruti dar oare cer imposibilul?cryingprea trist e sa iubesti in zada daca ma vei privi macar o secunda in ochi, o sa-ti dai seama cat tin eu la tine nu o sa te uit niciodata vei ramane mereu in inimoara mea care acum sufera din cauza ta din cauza indiferentei tale poate candva ma vei iubi si tu ASTA E VIATA MEA SI SPERANTA MEA Ca tU SA MA IUBESTI candva...
Am visat ca sunt trista.eram suparata.dar apoi a venit invadarea supararii.si m-am facut praf si lacrimi.

| adriana543768654567895334 a răspuns:

Oglinda este cel mai bun prieten al tau. Cand plangi ea niciodata nu rade.winking

| tycy a răspuns:

Privesc viata precum un pasager important de pe Titanic: s-ar putea sa nu ajung la destinatie, dar macar merg la clasa I.

Sunt momente in viata cand simti absenta cuiva atat de tare incat iti vine sa-l scoti din vise si sa-l imbratisezi

Trebuia sa vezi si sa stii ca ne statea mai bine tinandu-ne de mana decat cu goluri in inima!

Si am trait o viata-n care tu n-ai stiut ca totusi.sunt.o clipa mult prea trecatoare.Mi-ai fost un cer, ti-am fost pamant.

Cu indiferenta ta m-ai facut mai tare, acum nu iti convine dar incet incet calc pe urmele tale.Si de abia acum tu vezi ca indiferenta doare!

Vine un moment in viata cand realizezi:Cine conteaza, cine nu a contat niciodata, cine nu va mai conta.si Cine va conta intodeauna!

Poate ca, intr-adevar, ochii femeii iubite sunt marginea lumii!

Tu ai sa strigi, eu n-am sa aud.tu ai sa plangi, eu am sa rad!

Caderea e ultimul lucru pe care il simt ingerii!

Cine esti? Nimeni; Ce reprezint? Nimic; Cine ai fost? Tot;

Uneori ar trebui sa te intrebi ce iti lipseste in viata si banii nu iti pot cumpara!

Vei plange mult ori vei zambi atunci cand iti voi zice:Nu stii ca numa in lacuri cu noroi cresc nuferi?

Sa fim poeti ai existentei, care stiu sa gaseasca vietii lor rima exacta, intr-o moarte inspirata!

Ma-nec in lacrimi de argint, ca-ntr-o minune ce ma doare, ma-nalt la cer, si-apoi ma mint, c-am fost mai mult decat o floare.

Amprentele noastre nu dispar de pe vietile pe care le atingem!

Cand iti scrii cea mai frumoasa pagina in cartea vietii tale, soarta cu vesnica ei ironie varsa cerneala peste foile care urmeaza.

" Timpul sterge; Da.Dar stie sa pastreze ca nimeni altul ceea ce nu trebuie pierdut "

Viata e ca un joc de carti in care-ti licitezi anii, mizand pe niste atuuri si cel putin o strigare.Dar pana la urma totul depinde numai de cel care face cartile!

Unul dintre cele mai grele lucruri in viata este sa ai cuvinte in inima pe care nu le poti pronunta"

totul incepe prin lumina si se termina prin lumina, intre cele 2 se afla intunericul

fericirea poate fi gasita si in cele mai negre clipe daca ne amintim sa aprindem lumina

Sertarul ce n-aveam nimic in el, acum sunt amintiri ce-acum ma doboara!

Definitia iertarii: ‘Parfumul unei flori lasat pe pantoful care a calcat-o’."

Va veni o data vremea cand in urma vei privi. ai vrea sa reinvie toate bucurii si nebunii.dar trecutul se ascunde, nu mai vine NICIODATA numai amintirea spune ca."Asa a fost o data!"

| crisss_1778 a răspuns:

Mss:X

| diva100 a răspuns:

Buna.

Uite niste statusuri:
1) Va veni o data vremea cand in urma vei privi, ai vrea sa reinvie toate bucurii si nebunii... dar trecutul se ascunde, nu mai vine NICIODATA numai amintirea spune ca... "Asa a fost o data!"
2) Cerul plange cu lacrimi de sange, ca ai luat-o pe ea si m-ai uitat pe mine!sad
3) Nu merita sa plangi pentru nimeni, iar cei care merita nu te vor face sa plangi.
4) Intru in operatie peste 10 minute, doctorii mi-au spus ca imi vor scoate tot ce simt eu pentru tine...
5) Sunt ca un inger fara aripi... fara speranta, si condamnat la suferinta si singuratate crying
6) Daca crezi in vise, atunci vei dormi toata viatacrying
7) Cel mai trist este sa te indragostesti de baiatul pe care il iubeste cea mai buna prietena a ta, stiind ca n-ai nicio sansa, dar asta-i dragostea nu te poti abtine, e dureros sa stii ca nu -l poti avea... Doare, trece. Trece oare? Doare si nu trece.
8) Am pierdut tot ce aveam şi după aceea mi-am dat seama că nimic din ce am pierdut nu era al meu într-adevăr.
9) Parca noi fetele suntem facute sa suferim...sa fie blestemat baiatul care a facut o fata sa planga...pentru toate fetele ma numesc andreea si il urasc pe fostul meu prieten.
10) Nu rascoli cenusa trecutului,
Ce vor iesi scantei
Care te vor arde!crying
11) Cea mai grea lovitura in sufletul meu, este sa ma simt in plus acolo unde altadata eram totul!
12) Cel Mai Dureros Mod De A`ti Fi Dor De Cineva E Sa Stai Chiar Langa El, Stiind Ca Nu Il Poti Avea...
13) Invata sa invingi lacrima cu un zambet chiar si atunci cand doare.
14) Imi va fi dor...
Imi va fi rece...
Dar timpul nu va vindeca...
ci doar va trece... sad
15) "Am o viata de trait
Si in lacrimi am iubit
Am plecat si tine minte
Nu iubi fara cuvinte " :X
16) Intr-o zi se intalnesc DRAGOSTEA si PRIETENIA.DRAGOSTEA intreaba PRIETENIA. daca eu exit u ce rost mai ai? PRIETENIA raspunde:ca sa aduc un zambet acolo. unde u ai lasat o lacrima...

Sper ca te-am ajutat.Pa-Pa.Pwp:*