| MrWrestleMania a întrebat:

Cine poate sa imi spuna povestile de la Call of Duty Modern Warfare 1, 2, 3 si Black Ops? de exemplu parca in MW1 era vorba despre primul razboi mondial... nu? FUNDA daca imi povestiti pentru toate!

Răspuns Câştigător
| AlexIonut12 a răspuns:

MW1:*Era vorba de un "RAZBOI" modern in care Cpt.Price si camarazii sai sa il omoare pe Al-Asad, si apoi pe Imran Zakhaev.
MW2:*Cpt.Price si Soap se intorc, cu noi provocari:Makarov. Acest infractor a facut ravagii intr-un terminal in misiunea "No Russian". Cei de la Task Force 141 au incercat sa il prinda. Cand erau asa aporape de Makarov, un sergent numit Shepherd a omorat pe Ghost si pe Roach, incurcandui misiunea lui Price. Pana la urma Shepherd a fost ucis, dar Makarov a ramas in libertate.
MW3:*In poveste a intrat un personaj important, Yuri, un rus care era un fost om din echipa Spetsnaz. In acesta poveste a ajutat si Delta Force. Un moment foarte trist a fost in misiunea "Blood Brothers". Acesta misiune blestemata i-a adus sfarsitul sui Soap. In misiunea "Dust to Dust" a venit sfarsitul lui Makarov. Yuri si Price au ajuns cu greu la el, dar a meritat, Makarov a murit, dar din nefericire impreuna cu Makarov a muri si Yuri.

Scuze dar la Black ops nu stiu povestea pentru ca nu l-am jucat. Funda?