| rotariurazvan a întrebat:

Cine poate sa-mi spuna si mie care e superstitia cu slenderman(omu subtare) sau ce e cu el?

9 răspunsuri:
| LordBolton a răspuns:

Un tip a facut un joc despre lengenda lui is a devenit faimos

uite legenda sunt mai multe variante:

Slenderman este un om fara fata cu tentacule cu membre anormal de lungi si subtiri, care rapeste oamenii si este vazut in padure, cine il vede inebuneste si ajunge sa ii scrie numele incontinu sau este este rapit de el si dispare pentru todeauna.
dupa cum am mai mentionat este foarte inalt, nu are fata, este imbracat intr-un costum negru si isi poate lungi membrele sau tentacuele la infint...

| hummmer a răspuns:

Si daca e o inventie lansata doar pentru a vinde jocul?

| L7w7n7d7 a răspuns:

Superstiţiile sunt nişte nonsensuri care nu merită atenţie.
Trist că există persoane care au ajuns să se documenteze despre nonsensuri.

| TheAnonimous3037 a răspuns:

Slenderman este un joc in care esti urmarit de un om fara fata si care itit apare dintr-o data in fata.

| Stefanjust4fun a răspuns:

Slenderman este un PC-game

| MihaiYou a răspuns:

Uite aici un citat :
Eram odata in cimitir.Era seara.Deodata a aparut o fantoma.Iau lopata si o setez pe modul "lanterna". Observ ca este Mitica Gaozaru.Il invit la o tuica si imi mai povesteste cate ceva. Dupa aia se culca la loc.Ma pregatesc sa mai trag o tigara, pe langa fantana din mijlocul cimitirului.Un spirit iese din fantana.Era fosta sotie, rapsodia, intr-o halucinatie de-a mea din cauza LSD-ului pe care il fumam.Era inconjurata de naluci si de iele, ca o fosta sotie proasta ce a este.Toate erau colorate in diferite culori.Era atat de urata, incat m-am dus la culcare.In casa, ce sa vezi? Era chiar omu' negru si prietenul Slenderman.Au venit sa ma anunte ca e vremea sa ma trezesc, ca de obicei.Asa am ramas eu treaz toata noaptea.Groapa buna!

| rotariurazvan explică (pentru MihaiYou):

De ce raspunzi tampeni doar ca sa te bagiiin seama? nu l-am vazut azi noapte sub pat ci doar vreau sa cit ce poveste are fiind un mit urban!

| viorezu a răspuns:

Slenderman este o legenda a unui monstru

| fede a răspuns:

Slenderman provine dintr-o mitologie si se spune ca atunci cand nu mai ai mult de trait, dar nu atunci cand mori pe cale naturala ci cand patesti un accident el vine si te ia sa nu mori in chinuri. Sper ca te-am lamurit happy