| PulbereDeStea a întrebat:

Cineva mi-a zis ca pot sa copiez pe cd/dvd fara program, doar cu windowsu.Dar nu stiu cum.Cine ma ajuta?

3 răspunsuri:
| PanaceuUniversal a răspuns:

Bagi cd-ul gol in pc, astepti sa se deschida autorun si alegi optiunea BlankCD/Write on CD.

Apoi va trebui sa copii fisierele pe care vrei sa le scrii in folderul care o sa iti apara!

Dupa ce ai copiat in folderul acela... ai in dreapta folderului un buton : Burn on CD

| ioanamonica a răspuns:

Cauti ce vrei sa copiezi si dai copy apoi te duci in my computer si dai paste.sus undeva in partea stanga in my computer ai asa: write these files tu cd/dvd dai pe el si dupa aia ti se deschide o caseta in care iti cere numele care vrei sa il pui la cd/dvd dai next si gata funda te rog

| PulbereDeStea explică (pentru ioanamonica):

Problema este ca imi da afara cd/dvd si scrie inserati un disc inscriptionabil in unitatea D.Am incercat cu un dvd/cd gol am incercat si cu dvd/cd cu ceva poze pe el.