| valentinalina a întrebat:

Cne stie povesti triste de dragoste...
funda pentru cele mai frumos si triste...

Răspuns Câştigător
9 răspunsuri:
| lunarwolf a răspuns:

Era odata un emokid care s-a sinucis din cauza unui alt emokid, care l-a inselat cu sora primului emokid.laughing

Te caracterizeaza?smug

| IcsD a răspuns:

Carti? Citeste La medeleni atunci cand se imbolnaveste ea. Jane Eyre. Mara. de Thomas hardy- dpo oki albastri, tess d'urberville, jude the obscure

| MeGustaaa a răspuns:

Ma numesc Carmen daca povestirea mea suna a poveste de dragoste atunci asta a fost daca nu e o simpla marturisire a unor clipe
Anul trecut stateam foarte mult pe internet datorita locului de munca si din vorba in vorba din intamplare am cunoscut o persoana masculina pe un site.

Nu i-am acordat nici o atentie speciala am vorbit la fel cu toti ceilalti, pe un ton de gluma, nimic serios, nimic concret doar ca el a vazut ceva si a continuat sa intre in fiecare zi sa vorbeasca cu mine, azi asa, maine asa, vreo 2 luni asa pana cand incepe sa imi spuna cat de mult insemn pentru el, eu am ignorat complet declaratiile de amor cum in 2 luni sa se implice omul atat de mult, nu ne cunoasteam deloc doar simple conversatii nu sunt indeajuns pentru o relatie. El a insistat iarasi dintr-un motiv necunoscut mie si a insistat a inceput si cu telefoane zilnic celputin un telefon, cel putin 5 minute conversand si pe internet macar 2 ore
Au trecut 4 luni asa sept 2003, dec 2003, sf de an nu ne-am intalnit eram prea departe.
La miez de noapte 12 12 2003 spre 1.01 2004 mi-am pus o dorinta, sa iubesc si sa fiu iubita, sa simt ce inseamna sentimentul cel mai special dintre toate, nu speram sa fie el speram doar sa fie un el.
Am continuat sa vorbim si primul pas l-am facut eu, am fost in orasului lui in ianuarie si ne-am intalnit. M-am speriat, asta fuse prima reactie, m-am speriat de el, de felul de a fi, prea direct, prea mult deodata, si tot ce vorbisem noi mi se pare fara nici un folos, eram doar eu si el pentru prima oara necunoscuti pe un drum plin cu damburi si gropi. Am ales sa mergem amandoi pe drumul ala, am realizat un mic inceput si eram atat de incantati, zambeam fericiti ca 2 nebuni mergand pe strada, o doamna ne-a zambit si ne-a spus sunteti o pereche minunata, nu am sa uit ziua aia niciodata,, normal drumurile ni s-au despartit si am continuat internet, telefoane si reintalniri in orasul lui, increderea mea crestea pe zi ce trece, realizam ca sunt iubita si ca iubesc, era un sentiment prea puternic sa il pot stapani, mi-am permis sa imi fac vise, sperante, de fapt ne-am permis amandoi sa ne facem planuri impreuna unul si cel mai important a fost o mica vacanta doar noi 2 intr-un colt indepartat de tara, sa spun cum a fost, dis de dimineata el langa mine, daca plecam mai mult de ora de langa el suna sa ma intrebe unde sunt, faceam mancare impreuna, ne relaxam la tv impreuna, dansam, sau pur si simplu miezul noptii ne prindea vorbind, fusera clipe de vis pentru amandoi nu multe dar indeajuns sa realizam ca suntem bucatica lipsa, sufletul pereche,, jumatatea,, da ok fuse o vacanta vreo 7, 8 zile ce au zburat f repede si am revenit la ale noaste orase impreuna cu diferitele implicatii job familii.

Treptat au intervenit probleme noi simteam acelasi lucru chiar mai puternic dar cumva peste puterile noastre, multe probleme au aparut unele le-am rezolvat altele sunt si acum...
El s-a lasat furat de alte tentatii numite droguri, eu nu am putut sa fac nimic pentru a il opri, eram prea putin, deja drogul furase locul cel mai important, continui sa sper ca va redeveni omul din trecut dar e f greu acum
El e tot departe, acum eu am ales sa fiu si mai departe dar e tot in gandul meu
Voi veni acasa, sper sa il revad dar ce folos.
Fuse ceva frumos, doresc tuturor sa simta momentele de bucurie impartasite impreuna, eu ma bucur de ele, ma bucur si de cele triste pentru ca m-au facut sa realizez ca dorinta mea s-a implinit, am iubit, am fost iubita si a fost superb.

Si acum iubesc dar nu e acelasi lucru decat daca va fi impartasit
Cine stie poate cel de sus ma vaajuta sa imi implinesc si dorinta pe care mi-am pus-o la cumpana dintre ani acum 2004-2005 (nu este vorba despre mine)

| GuessWho a răspuns:

Salut!
Ceva trist sad
Boy:Iubito,trebuie sa vorbim .
Girl: Ricardo,ce vrei sa spui?
Boy: Ceva a intervenit !
Girl: Ce?Ce s-a intamplat?E de rau?
Boy: Nu vreau sa te ranesc iubito!
Girl: *se gandeste* Oh doamne, sper ca nu se desparte de mine, il iubesc asa mult...
Boy: Iubito ma asculti?
Girl: Da ce e asa de important?
Boy: Nu sunt sigur daca sa iti spun…
Girl: Pai, deja ai adus vorba, deci te rog spune-mi
Boy: Plec…
Girl: Iubitule ,ce vrei sa spui?
Boy: Nu,nu la ce te gandesti tu.Ma mut,departe…
Girl: De ce? Toata familia ta locuieshte aici.
Boy: Pai…tata ma trimite departe,la scoala.
Girl: Nu pot sa cred
[Tatal ridica receptorul ,intrerupe discutia si striga furios Erica!,ce ti-am zis eu sa nu mai vorbesti cu baietii. Inchide telefonul .]
Boy: Wow,se pare ca tatal tau e foarte suparat!
Girl: Stii cum face,dar oricum, nu vreau sa pleci
Boy: ai vrea sa fugi cu mine?
Girl: Iubitule, stii ca as vrea, as face orice pentru tine,dar nu pot…Nu stii ce s’ar intampla daca as face’o.Tata m’ar omori!
Boy: * e OK* …Inteleg,cred…
Gril: *se gandeste* Nu pot sa cred ce ni se intampla
Boy: Trebuie sa ti dau ceva asta seara, pentru ca am sa plec maine dimineata, zborul 1-80, asa ca trebuie sa te vad acum.
Girl :Ok,o sa ma furisez afara si ne intalnim in parc
Boy: Ok ne intalnim acolo in 20 de min.
[Se intalnesc undeva langa parc,se imbratiseaza,iar el ii da un biletel]
Boy: Uite,asta e pentru tine.Trebuie sa plec.
Girl: *suparata incepe sa planga*
Boy: Iubito nu plange , stii ca te iubesc enorm…dar trebuie sa plec.
Girl: Ok (pleaca mai departe)
[ajung amndoi acasa. Erica citeste biletelul primit]
It says…
" Erica,
Cred ca deja tu stii ca plec, stiu ca ar fi mai bine daca ti-as scrie si ti-as pune adevarul despre cat de mult tin la tine. Adevarul este ca, nu te-am iubit niciodata, te’am urat atat de mult, nu insemni nimic pentru mine si asta sa nu o uiti niciodata. Nu am tinut niciodata la tine, si nu am vrut niciodata sa vb cu tine sau sa fiu in preajma ta. Nici nu iti poti imagina cat de mult te urasc. Acum ca plec stiam ca va fi mai bine daca ti-as spune ca te urasc. Niciodata nu ai facut ce trebuia si niciodata nu ai fost unde trebuia. Nu credeam ca o sa pot sa urasc pe cineva atat de mult. Nu vreau sa te mai vad deloc in toata viata mea, si niciodata nu o sa’mi mai fie dor de sarutarile tale, nu vreau sa mai facem asta niciodata. Nu-ti voi duce lipsa si asta ti-o promit. Nu ai avut niciodata dragostea mea si vreau sa-ti amintesti asta Sa pastrezi biletul asta pentru.ca va fi ultimul lucru pe care il vei avea de la mine.Fuck,te urasc atat de mult. Goodbye…
[Erica incepe sa planga, arunca hartia din mana, si plange ore in sir]
…a trecut o zi, e trista si se simte singura…apoi primeste un telefon.
Friend: Cum te simti?
Girl: Nu pot sa cred ce s’a intamplat.credem ca ma iubeste
Friend: Oh, am uitat.Ricardo mi’a lasat un mesaj acum cateva zile.Mi’a zis sa-ti spun sa te uiti in geaca de ceva…
Girl: Ummm.ok.
[gaseste o bucata de hartie in jacheta pe care scria:
"Iubito sper ca vei gasi asta inainte sa’mi citestibiletelul. Credeam ca poate tatal tau va gasi biletul si’l va citi asa ca am schimbat cateva cuvinte
te urasc=te iubesc
niciodata=tot timpul
nu voi=voi
….Sper ca nu ai luat in serios pentru ca te iubesc din tot sufletul, si mi-a fost asa de greu sa renunt la tine…de aia am vrut sa fugi cu mine…
-Ricardo"]
Girl: Oh my God!Este un biletel.Ricardo chiar ma iubeste! Cred ca mi’a strecurat biletelul in timp ce m-a imbratisat! Nu pot sa cred cat de proasta am fost!
Friend: okay trebuie sa inchid…Suna-ma mai tarziu
Girl: *bucuroasa* okay, bye,astept sa ma sune iubitul meu.
….Erica da drumul la tv…
[stiri:"Un avion s-a prabusit. Peste 47 de tineri au decedat. Deocamdata mai cautam supravietzuitori… este o tragedie pe care nu o vom uita, acest zbor era cel 1-80 si ii transporta pe tineri la scoala"]
[Fata stinge televizorul .3 zile mai tarziu ,se sinucide, din cauza faptului ca Ricardo murise si ea numai avea pentru ce sa traiasca…]

….dupa o zi de la tragedie a sunat telefonul.Nimeni nu a raspuns. Era Ricardo,sunase sa lase un mesaj : "Sunt Ricardo,presupun ca nu esti acasa, dar te-am sunat sa-ti spun ca traiesc, am pierdut zborul pentru ca am vrut sa te mai vad inca o data. Sper ca nu esti ingrijorata .I love you!

A2-a!
Boy - Ceau draga
Girl – Ceau
Boy – Mi-ai lipsit azi la scoala. Unde ai fost?
Girl - Scuze, a trebuit sa ma duc la medic.
Boy - Oh de ce?
Girl – Nu-I nimic…un control de rutina
Boy – Ok
Girl - Am pierdut ceva?
Boy - Nu, doar niste notite
Girl - Ok
boy - Yeah
Girl - Am o intrebare:
Boy - Zi
Girl - Cat de mult ma iubesti?
Boy - Sti ca te iubesc, pui
Girl - Yeah ...
Boy - De ce intrebi? S`a intamplat ceva?
Girl - Nu. Nu s`a intamplat nimic
Boy – Bine
Girl - Cat de mult iti pasa de mine?
Boy - As muri pentru tine
Girl - Chiar?
Boy - Da draga. Dar s`a intamplat ceva?
Girl - Nu. Sunt bine
Boy - Bine. Asa sper.
Girl - Chiar ai muri pentru mine?
Boy - M`as impusca pentru tine oricand
Girl - Chiar?
Boy - Da. Hai pui, s`a intamplat ceva?
Girl - Sunt bine!
Girl - Trebuie sa plec. Ne vedem maine
Boy - Bine. Ceau. Te iubesc
Girl - Te iubesc!

Ziua urmatoare la scoala

Boy – mi-ai vazut prietena astazi?
Mate – Nu
Boy – Oh
Mate - Dar a fost ea ieri aici nu?
Boy – Da, stiu
Mate - Dar stii cum sunt fetele…
Boy – Yeah
Mate- Ce mai zici?
Boy - ma duc la ore.
Mate - Ne vedem mai tarziu.

In aceeiasi seara
-ring-

Girl - Alo?
Boy - De ce nu ai fost azi la scoala?
Girl - M`am simtit un pik rau.
Boy - estibine acuma?
Girl - Trebuie sa plec….vrea mama sa vorbeasca la telefon
Boy - O sa astept
Girl - S`ar putea sa dureze…te sun eu mai tarziu
Boy - Bine. Te iubesc
Girl - Eu cred ca ar trebui sa ne despartzim
Boy - CE? DE CE?
Girl - Te iubesc
>click < (inchide telefonul)

Fata nu vine 3 saptamani la scoala si nu raspunde nici la telefon

Boy - Ceau. Ce faci?
Mate - Nimic. Ai mai vorbit cu fosta ta prietena?
Boy – Nu.
Mate - Deci nu ai aflat?
Boy - Ce sa aflu?
Mate - Cred ca ar trebui sa iti spun ea ce s`a intamplat
Boy - Amice…ce s`a intamplat?
Mate - Suna la numarul asta…433-555-3468

Baiatul suna la numarul acela dupa ore

-ring-

Voice - Buna. Aici spitalul
Boy - Poftim? Trebuie sa fi gresit numarul. Imi caut prietena
Voice - Care este numele ei?

baiatul ii da informatiile

Voice - Da. Este pacienta noastra in momentul de fata.
Boy - Ce naiba? Ce s`a intamplat?
Voice - Camera ei este 466, corpul A
Boy - Ce s`a intamplat?
Voice - Mai bine veniti la spital
Boy - STAI! NU!
*dial tone*

Baiatul merge la spital.camera 466, corpul A. Fata sta intinsa pe patul de spital
Boy: - Esti bine?
Girl - ...
Boy - Scumpo te rog spune ceva
Girl - Eu…
Boy - Ce?
Girl - Am cancer. Doar aparatele ma tin in viata.in seara asta ma vor deconecta.
Boy - Ce naiba?de ce? De ce nu mi-ai zis nimic?
Girl - Nu vroiam sa te fac sa suferi.
Boy - Dar eu te iubesc.plange
Girl - Si io te iubesc.nu fi trist.eu intotdeauna o sa fiu alaturi de tine.
Nurse - Orele de vizita s`au terminat.

de la aparate si moare

Ziua urmatoare:

Baiatul este gasit mort cu un pistol in mana si un billet langa…

In billet scria:

"Am luat un glont pentru ea"

A3-a!
Sentimentele erau din ce in ce mai coplesitoare.A pierde un parinte e intotdeauna o lovitura grea,insa a ii pierde pe amandoi deja e prea mult.

Fetita ingenuncheaza usor in fata mormantului.Incepe sa isi aduca aminte de toate clipele minunate din trecut,de clipele in care isi strangea parintii in brate si le putea spune cat de mult ii iubeste primind acelasi raspuns.
Lacrimile incep sa ii curga usor pe obraz si isi deschide usor buzele. De pe acestea se desprinde un "va iubesc" soptit.Fetita asteapta,dar nu primeste nici un raspuns...Isi repeta declaratia putin mai tare: "Va iubesc!".Aceeasi liniste apasatoare...Cu o ultima speranta infima in suflet striga puternic: "VA IUBESC!".Suspinele plansului se intetesc si durerea devine insuportabila.

Cu ochii in lacrimi,fetita isi sprijina capul in palme si plange din ce in ce mai puternic.O durere ca aceasta nu merita simtita de nimeni.Sufletul pur si simplu i se rupe si se simte ca si cum lumea ei s-a sfarsit.Nu vede nici un rost in a mai trai fara dragostea parinteasca,fara cineva care sa ii fie alaturi.
Invalmaseala sentimentelor si a amintirilor prospera spre agonie,aruncand-o pe biata fetita aproape de disperare.Se sprijina usor de mormant si incearca sa se calmeze.Inchide ochii si...

Ceva ii atrage atentia.Isi deschide din nou ochii dar din pricina lacrimilor nu poate deslusi nimic.Isi sterge lacrimile si nu ii vine a crede.Parintii ei se afla in fata sa.Isi mai sterge odata lacrimile nevenindu-i a crede.Nu,nu se poate.Doreste sa spuna ceva dar tot ce a putut scoate a fost un suspin.Mama sa ,care era la brat cu tatal sau,se desprinde si se apropie de fetita.Fetitei ii bate inima din ce in ce mai tare.Mama ii sopteste:
-Nu iti face griji.Ne vei avea mereu alaturi pe mine si pe tatal tau.Nu esti si nu vei fi niciodata singura.Acum linisteste-te si inchide ochii.
-De ce? intreba fetita.
-Vei vedea,raspunse tatal.
Chiar inainte de a inchide ochii,fetita ii mai privi o data pe amandoi ,acestia spunand: "Te iubim Alice!".
Inchise ochii si brusc se cufundase totul in liniste.Cand ii deschise la loc,parintii ei nu mai erau acolo.Speriata se uita in jur,dar se pare ca doar visase...Nu se putea sa fie doar un vis...

Incepe din nou sa planga,insa ceva ciudat se intamplase.Doi fluturi albastri au zburat spre ea,unul asezandu-se pe umarul ei stang,celalalt pe cel drept. Un ecou soptit al unor voci murmura in vazduh un "Te iubim Alice!".

Atunci fetita intelese.Nu fusese niciodata un vis...nu a ramas nici o clipa singura.

Atitea am gasit penru moment!

| butterflyeffect0000 a răspuns:

Cauta pe net filmul Love Story. Este un film frumos de dragoste dar sfarsitul este foarte trist.
Sper sa il vizionezi cu drag.

| SaDaNgEl_1368 a răspuns:

Un sfat p cei indregostiti:un baiat si o fata care erau impreuna de cateva luni au avut o intalnire.Baiatul i-a spus fetei ca vrea sa se desparta, iar fata cand a auzit i-a dat baiatului plangand un biletel si el s-a oferit sa o conduca pentru ultima data acasa...in timp ce tranversau strada, o masina i-a lovit in plin. Fata a murit pe loc, iar baiatul a scapat ca prin minune...iar cand acesta a citit biletul a ramas socat deoarece pe bilet scria:FARA DRAGOSTEA TA AM SA MOR.TE IUBESC:*:*love strucklove struck

| mihaelaaaaaaaea a răspuns:

Durerea de stomac cu care s`a trezit nu se datora oboselii sau a mancarii, ci mai degraba din cauza evenimentelor ce aveau sa se intample in ziua aceea.Astazi trebuia sa incheie o relatie ce dura de 2 ani de zile si chiar considera ca a ramas tarziu.trebuia sa se termine;
-"Nu vreau sa o neindreptatesc nici pe ea.Nu sunt eu unic in lumea asta.Nu sunt nici prea frumos,nici prea destept, dar am facut tot ce imi statea in putere ca totul sa fie bine, sa nu se termine"
Tanarul simtea ca durerea de stomac se accentueaza.Simtea ca se sufoca.S`a imbracat repede si a iesit.Nu a lasat`o niciodata sa astepte pana acum si nu putea sa o faca nici de data asta.Era o zi ploioasa de aprilie.In cateva minute a ajuns la locul intalnirii, si ca de obicei a ajuns primul. dupa cateva minute o vede apropiindu`se pe iubita lui.Se hoatarasc sa mearga la un cafe'.
-"Mi`e frig" zise fata de fapt acestea au fost singurele cuvinte rostite pana au ajuns la cafe'.
--"Vrei sa`mi zici ceva? zise fata uitandu`se in ochii lui."DA",zise el. Fata devenise curioasa."Pai zi`mi odata, ce mai stai!"spuse ea iritata.
Tanarul ofta si o intreba:"Pana unde crezi ca va merge asta? sau mai bine zis crezi ca suntem o pereche potrivita?"
-"De ce simti nevoia sa ma intrebi asta"zise ea
-"Draga mea, iti amintesti ca te-am sunat acum cateva zile? Cred ca era in jur de 11 noaptea"
"Imi amintesc" zise ea.Si tanarul fara sa mai astepte ca ea sa raspunda, continua:"In noaptea aceea ma gandeam la tine, ca de obicei...iti scrisesem si o poezie si am vrut sa ti`o spun la telefon.Cand te-am sunat,nici nu m`ai lasat sa ti`o spun.mi-ai zis ca :"ce! nu am alta treaba decat sa te sun la ora aia?"In momentul acela, m`am simtit ca un boxer care primeste cativa pumni in cap si cade jos...dar am tacut, mi-am cerut scuze si am inchis telefonul.Si am mai avut multe certuri asemanatoare cu asta.Si mai ti minte cand m`am imbolnavit si Cristina mi-a zis ca sunt foarte norocos si ca tu o sa ai grija de mine.Si tu i`ai zis:"nu am alta treaba? dar ce sunt eu infirmiera? el nu are mama?"
Fata zise:"da, dar ce legatura au astea? de ce mi le spui acum? sti ca asa sunt eu nu`mi place romantismul.si in plus am eu fata de infirmiera?"
el ii raspunse razand:"Nu draga mea,nu ai fata de infirmiera si cu inima pe care o porti, chiar daca ai vrea, nu ai putea fi infirmiera "Si continua: "Pana acum de cate ori m`ai sunat dimineata sau noaptea tarziu sa`mi spui cuvinte de dragoste? de cate ori mi-ai trimis un mesaj pe telefon? poate ca nu`ti place nici sa-i faci fericiti pe oamenii care te iubesc.Pe cand eu, mai presus de tine, imi place sa-i fac fericiti pe cei din jurul meu.De cand suntem impreuna mereu am avut un mesaj de dragoste pentru tine.Sti...noi 2 suntem ca albul si negrul."
Fata intelesese deja :"Adica vrei sa fiu poeta?"
Tanarul zambi gandindu`se ce hotarare buna a luat despartindu`se de ea."Nu draga mea...nu vreau sa fi poeta.Chiar daca ai vrea nu ai mai putea, dar noi trebuie sa ne despartim.Cred ca ar fi cel mai bine pentru amindoi."
Tanara a inlemnit"Dar eu te iubesc si credeam ca ma iubesti si tu"Tanarul ofta:"Nu draga meatu doar credeai ca ma iubesti.Daca ma iubeai,acum nu discutam lucrurile acestea" Fetei ii dadusera lacrimile. Tanarul scoase o batista si i`o intinse fetei.
"Bine asa sa fie! Sper sa nu ma lasi pentru alta!"
Tanarul:Cum poti sa crezi asta? Pana acum nu a existat alta fata pentru mine si nici nu va exista alta o perioada lunga de timp"Si cei doi tineri,care s`au asezat la masa ca iubiti,acum stateau ca doi straini. Dupa cateva momente de liniste tanara zise:"Cred ca ar fi mai bine sa plecam"Tanarul spuse ca el vrea sa mai ramana un pic singur si se mai imbratisara o data inainte de a se desparti pentru totdeauna.
Cand fata s`a departat, tanarul incepu sa tremure, desi ploaia se oprise demult.Incepu sa se roage incet:"Doamne, da`mi putere"
si-a amintit de prieteni.De ce ii spusesera ei, ca nu se potrivesc, ca au caractere diferite.Dar a facut alegerea buna. Orele au trecut.Si locul soarelui si al ploii l`au luat stelele.
Nu`i zise nimic mamei lui, care l-a intampinat la usa si se duse direct in camera lui.Clipele treceau greu si el inca se gandea la momentul despartirii, dar a doua zi trebuia sa se trezeasca devreme si sa plece la munca.Si a atipit. Se trezi la ora 7.Tocmai cand sa iasa din casa se uita la telefonul mobil si a vazut ca are 10 apeluri nepreluate si un mesaj nou.Nu auzise telefonul pentru ca era foarte obosit.Se uita la mesaj si a vazut ca venise de la "Sufletzel"--(astfel o alinta el pe iubita lui.)
"Am invatat sa iubesc tot ce era al meu.Dar am putut sa traiesc si fara ce nu aveam.Numai fara tine nu pot sa traiesc.Iti jur dragul meu ca numai pe tine te-am iubit si voi muri iubindu`te pe tine.Adio dragostea mea"
Tanarul s`a mirat.Era pentru prima oara cand ea ii trimitea un mesaj.S`a uitat la ce ora a fost trimis mesajul si a vazut ca fusese trimi0s la ora 05:00.Incepu sa rada in hohote nu se astepta la asa ceva fusese luat prin surprindere.Forma repede numarul ei dar a raspuns o voce straina: "As putea sa vorbesc cu Cristina?"
Persoana care a raspuns izbucni in plans:"Eu sunt mama ei. fetita mea s`a sinucis! A tot sunat pe cineva toata noaptea cand am vazut dimineata ca lumina din camera ei este inca aprinsa am intrat, dar fetita mea se spanzurase!"Tanarul simti ca totul in jurul lui se prabuseste.
---Dupa cateva luni----
2 medici vorbesc : unul intreaba de starea de sanatate a unui dintre bolnavi "baiatul ala mi l-a adus acum 3 luni.O fata s`a sinucis din cauza lui.Si din ziua aia nu`si mai lasa telefonul mobil din mana si tot trimite mesaje.Acum cateva zile am fost curios si i-am luat noaptea telefonul din mana sa ma uit la numar, dar numarul ala e anulat de 3 luni.Am gasit ultimul mesaj care il primise:
"Am invatat sa iubesc tot ce era al meu.Dar am putut sa traiesc si fara ce nu aveam.Numai fara tine nu pot sa traiesc.Iti jur dragul meu ca numai pe tine te-am iubit si voi muri iubindu`te pe tine. Adio dragostea mea"

Voice - Da. Este pacienta noastra in momentul de fata.
Boy - Ce naiba? Ce s`a intamplat?
Voice - Camera ei este 466, corpul A
Boy - Ce s`a intamplat?
Voice - Mai bine veniti la spital
Boy - STAI! NU!
Baiatul merge la spital.camera 466, corpul A. Fata sta intinsa pe patul de spital
Boy: - Esti bine?
Girl -
Boy - Scumpo te rog spune ceva
Girl - Ea
Boy - Ce?
Girl - Am cancer. Doar aparatele ma tin in viata in seara asta ma vor deconecta.
Boy - Ce naiba? de ce? De ce nu mi-ai zis nimic?
Girl - Nu vroiam sa te fac sa suferi.
Boy - Dar eu te iubes plange
Girl - Si eu te iubesc.nu fi trist.eu intotdeauna o sa fiu alaturi de tine.
Nurse - Orele de vizita s`au terminat.
Baiatul pleaca, fata este deconectata de la aparate si moare
Ziua urmatoare:
Baiatul este gasit mort cu un pistol in mana si un billet langa…
In billet scria:
Am luat un glont pentru ea

| emiliman a răspuns:

Cica o fost unu si una si o murit big grin

| allex_5634 a răspuns:

E povestea a doi tineri. Ea era fiica unui bissnesmen cunoscut in toata lumea,El un baiat obisnuit, dintr-o familie obisnuita.Ea nu era ca ceilalti bogatani,era o fata simpla, avea multi prieteni carora le sarea mereu in ajutor cind aveau mare nevoie, se distra :in weekenduri cu prietenii in cluburi.Asa la cunoscut pe El...El era bermen.
Era o seara de duminica.Ea a mers cu prietenii la un club in care obisnuiau sa se distreze in fiecare weekend.acolo l-a intilnit pe El,cel care urma sa-i fie jumatatea.El era un nou angajat al clubului, deci nu se cunosteau deloc.Ea a intrat, s-a asezat cu prietenii la tejghea.defapt prietenii care o insoteau erau 2 baieti cu care crescusera de mica in curtea blocului.cind s-au privit prima oara in ochi au ramas neclintiti citeva minute de parca erau inghetati.Ea si-a pierdut rasuflarea dar totodata simtea ca rasufla un aer nou, simtea ca s-a dezlipit de pamint si zboara printre nori.El o privea ca pe o regina,nu mai vazuse o asemenea frumusete pina atunci, credea ca i s-a aratat cel mai frumos inger, iar in stomac simtea ca zboara fluturasii dragostei. dupa ce s-au cunoscut mai bine si-au dat seama ca sunt facuti unul pentru altul.se iubeau nespus de mult. pretutindeni erau impreuna.nu-si imaginau ce ar face o secunda unul fara ccelalalt.mergeau impreuna la cumparaturi, la film, deseori pursisimplu se pllimbau.siau anuntat parintii despre relatia lor care dura de ceva timp.parintii lor s-au aratat a fi foarte bucurosi de relatia lor. cele mai mari emotii leau avut cind au facut cunostinta cu tatal ei deoarece erau convinsi ca no sa-l accepte deoarece nu poate fi pus la nivelul lor, si ca va face un mare scandal.dar au ramas surprinsi. dupa o cina impreuna cu parintii ei tatal a fost cel care acceptat fara nici o indoiala.in timpul cinei au purtat o discutie foarte calma, nimeni nu a fost jignit si nimeni nu s-a simtit prost in prezenta altcuiva.mai apoi din cauza unor probleme la serviciu El si-a schimbat locul de munca.acum lukra la o kafenea ce se afla foarte aproape de blocul unde tatal Ei a inchiriat un apartament pentru ei,s-a angajat ca chelner.Ea ca sa fie mereu linga El si sa nu-i lipseasca nici o secunda,la putin timp s-a angajat la aceeasi cafenea-chelnerita. tatal sau s-a aratat nemultumit de aceea ca fiica lui sa fie chelnerita, adica in general nu voia sa-si lese fiica sa munceasca credea ca el aduce destui bani acasa.dar mai tirziu a inteles ca fiica sa este mult mai fericita in acest mod, iar el pentru fericirea ficei sale era gata sa-si dea si viata. apoi cei doi au hotarit sa-si uneasca destinele.toti au fost de acord, si dupa citeva luni a avut loc nunta.a fost o nunta nemaipomenita, iar cel mai romantic moment a fost atunci cind cei doi au spus „DA" in fata altarului si si-au jurat iubire in fata lui Dumnezeu. dupa...cei doi au ales locul unde sasi petreaca luna de miere.El a lasat-o pe ea sa aleaga.au ales sa-si petreaca luna de miere in Hawaii. ajunsi acolo au petrecut cele mai frumoase clipe in doi.lumea din jur nu mai conta pentru ei, erau in al noualea cer de fericire, iar universul lor erau doar ei doi si dragostea care ii unea.acum „tu" si „eu" sau unit si au format „noi", dar acestea cred ca au fost ultimele clipe fericite petrecute impreuna pe pamint caci ceea ce a urmat a fost ceva de neasteptat, ceva ce i-a uimit pe toti si le-a trezit durere in suflet tuturor. dupa luna de miere petrecuta in Hawaii si-au luat ramasbun de la prietenii care si i-au facut acolo de la toti cei care ii cunosteau si au plecat la aeroport sa i-a avionul spre casa.totul a decurs normal avionul a decolat fara nici o problema, insa dupa citva timp avionul a inceput sa se cutremure.toata lumea era in panica, pilotii au pierdut legatura, toti siau dat seama ca vor muri.era un haos nedescris:unii tipau, plingeau, altii pursisimplu se rugau...numai El si Ea sau apucat strins de mini.Ei ii era frica,plingea, El nu voia ca Ea sa vada frica pe care o purta de aceea o incuraja spunindu-i ca „totul va fi bine".dar nu a fost sa fie.El a sarutat-o pentru ultima oara, i-a spus ca o iubeste nespus de mult si ia jurat dragoste si dupa moarte.ea plingea si nu putea sa-si stapineasca lacrimile.s-au privit pentru ultima oara in ochi si El a strinso la pieptul sau si au inchis ochii. avionul s-a prabusit.nimeni nu stia din ce cauza, iar cel mai surprinzator lucru a fost ca nici o persoana care se afla la bordul avionului nu a supravietuit.parintii lor au aflat de cele intimplate de la TV.in aceeasi clipa tatai Ei a ajuns la spital. avuse stop cardiac,murise curind in urma fiicei lor.cei trei au lasat durere in sufletul rudelor mama ei nu credea ca va putea rezista de una singura,caci isi inmorminta acum si fiica si sotul, tot ce avea mai scump pe pamint.dar alaturi i-au fost parintii Lui care impartaseau acum aceeasi durere.cei trei au fost inmormintati in aceeasi zi, a fost facuta o ceremonie pentru toti trei.insa El si Ea au fost inmormintati in acelasi mormint pentru a fi pe veci impreuna…

Prea trist 

Creatie proprie…sper sati placa…