| ILoveUSoMuch a întrebat:

Concurs:trebuie sa faceti o poezie de iarna, trebuie sa fie de cate strofe vreti, sa cuprinda expresii, sa descrieti ceva despre iarna.Cn face cea mai frumoasa primeste fundita:d
Sa nu trisati copiind poezii de pe net:d

Răspuns Câştigător
| zacrazy a răspuns:

A-nceput de ieri sa cada
Cate-un fulg; acum a stat,
Bautura si tigarile
Iarasi mi s-au terminat.

Dau fuga la bancomat
Doar ca iarasi sa constat
Ca ultimii 10 lei
De pe card mi s-au furat.

E 4 dimineata, mai mult de 2 strofe nu scoti din mine. Si nici nu-s la subiect dar mi s-a parut amuzant laughing

7 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Poezie Poezie Putza mea e de hartie
Daca era de ciocolata o papai tu pe toata ^^
Gata poezialaughing

| Ancutss30 a răspuns:

Bai fetita ai pretentii sa nu copieze nimeni, dar tu iti faci temele pe acest site. A-i putea fii santionata!

| Ancutss30 a răspuns:

Esti desteapta ca o curcalaughingSi se scrie voiam nu vroiamwinkingUmilintzarolling on the floor)))

| ILoveUSoMuch explică:

Imi pare foarte rau eu nu-mi fac temele. daca voi credeti asta. este treaba voastra.eu vroiam sa ma distrez de strofele pe care le puteati face! eu mi-am terminat toate temele! sunt cea mai desteapta din clasa! am luat numai premii de locul I!

| Bibb1 a răspuns:

Si tu crezi ca iti facem temele?laughing

| Dmonik a răspuns:

De ce? Suntem la "+/- poezie"?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Afara e iarna
Fulgii au inceput sa cada
Cu nasuri rosii si hazlii
Incata multi copii.

Pe jos s-a asternut
De la fulgii ce au cazut
O mantie alba si pufoasa
Anuntand ca iarna-i geroasa.

Iti ajunge! Am facut-o pe momnet pentru. tine!
fara funda