| bybyana21 a întrebat:

Stiti, eu fac multe poezii, si voiam sa va intreb si pe voi ceva, cum ar arata o poezie de minim 4 strofe despre primul lucru, banal sau important dar real la care va ganditi acum? Funda garantata la o poezie frumoasa

1 răspuns:
| Wotan a răspuns:

Tu esti poetul, scrie-ne o poezie de minim 4 strofe si noi ca cititori ne dam cu parerea. ce ne intrebi tu depide de la om la om, ce subiect il intereseaza, ce rima sau ce masura, sau ce figuri de stil prefera. exemple mai bine iei din carti de poezii...