| xmadutssu a întrebat:

Considerati ca este necesara emigrarea?

5 răspunsuri:
| IndiferentXD a răspuns:

In zilele noastre, Da!
Traim vremuri grele si viitorul e cam negru (nu vad vreo schimbare in bine in urmatorii 6-7 ani).
Asa ca emigrarea este de luat in seama, e o varianta pentru tineri, cum e si cazul meu!

| AxXeL1124 a răspuns:

Ramane la alegerea fiecaruia, parerea mea este ca nu si daca ma intrebi de ce as zice ca in loc sa plecam noi de ce sa nu vina alti la noi.Sa se deschida fabrici, intreprinderi, locuri de munca, etc.P.S nu cred ca este necesara emigrarea.

| prisacarul56 a răspuns:

Daca as fi sa zicem persecutat politic, poate as emigra.Cred ca e foarte greu pentru un emigrant sa se reintegreze intr-o societate noua, mai ales daca este si de o varsta mai inaintata. Tinerii in schimb se integreaza mai usor, dar ar fi preferabil sa-i tinem acasa creindu-le locuri de munca platite decent.

| xmadutssu explică:

De ce nu?

| ElieeEll a răspuns:

Parerea mea este ca nu...happy