| adorbanii a întrebat:

Considerați că educația sexuală este necesară în școli?

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Este imperioasă

| Violleta2022 a răspuns:

Da, Eductatia sexuala ar trebui sa fie obligatorie in scoli, fiindca sunt enorm de multi copii care se joaca de-a sexul fara prezervativ si iau boli cu transmitere sexuala, le imprastie altora si asa se umple lumea d eboli incurabile, greu tratabile sau cancere.

Educatia sexuala incepe acasa, de la parinti, dar cum multi parinti sunt prosti sau incapabili sa-si educe copii, acesti ajung sa faca sex fara sa aiba habar de nimic.

| mihai69 a răspuns:

Ar fi necesară și adulților, nu doar tinerilor.
Analfabetismul în domeniu e strigător la cer în țara asta.

| Floridori a răspuns:

Nu numai necesara; ar trebui sa fie obligatorie si poate chiar inclusa intr-o disciplina mai ampla (cam cum este acum Educatia sanitara-optionala).

| Rux04 a răspuns:

Bună. Da. Mulți o fac neprotejat fără să se gândească la riscuri.

| Octavian81 a răspuns:

Obligatorie!

| CristianPetre2002 a răspuns:

Cu siguroanță sa nu mai fie atatea avorturi Ohappy