| roxyema a întrebat:

Crede cineva in fantome.sau spirite. a fost cineva de pe aici in contact cu un spirit...sau cu cineva de "SUS"? a vazut cineva un spirit sau ai multe...stiati ca pot exista ingeri in oamenii de rand? ...credeti.stii? ziceti-mi va rog... ce parere aveti despre spirite...ati vazut vreodata o fantoma...cum vi se par...mersi tuturorbig grinkiss

Răspuns Câştigător
| AlinutzaRouz a răspuns:

Am vazut o fantoma si bunicul meu la fel si cine vrea sa ma creada nebuna, dar le-am si simtit si bunicul a fost si atacat

19 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Fantome, spirite, strigoi, suflete ratacite & pierdute, oamenii care nu pot trece dincolo pentru ca au facut diferite fapte rele pe pamant...Parerea mea? Nu exista nimic pe lumea asta ce nu poate fi explicat prin stiinta.Nu zic ca am dreptate asta e doar parerea mea.Nu demult am vazut un documentar pe Investigation Discovery despre fenomene supranaturale care se petrec in Regatul Unit al Marii Britanii...In mod normal as fi stins televizorul insa mi-a captat atentia documentarul pentru ca incerca sa explice logic fenomenele.Erau zeci de experti, sute de cazuri de aparatii stranii si mii de teorii. Dupa multi ani de cercetari s-a descoperit cauza aparitiilor stranii, a luminii care se stingea si se arindea periodic, a podelei care scartia desi nu mergea nimeni etc... E vorba despre o noua teorie si anume ca natura are capacitatea de "a retine" anumite evenimente din trecut si a le reda periodic in functie de actiunea altor factori externi de exemplu activitatea faliilor...asa au dovedit ei ca de-a lungul faliilor se petrec aceste "ciudatenii". Eu una ii cred pe cuvantlaughing

| MM a răspuns:

Sunt Toma Necredinciosul. Nu cred pana nu vad!

| m4them4tic a răspuns:

Nu am avut si sper sa nu am vreodata(asta daca intr-adevar exista asa ceva). Mi se par infricosatoare, chiar foartebig grin
Nu crezi ca trebuia sa pui intrebarea asta pe timpul zilei?big grinbig grin, nu de alta dar dorm singurelbig grinbig grin.
Glumesc!

| roxyema explică:

Mia placut cea zis Hinata.si sincera sa fiu si eu le vad...ha...stiti ca am vrut sa le vad deoarece m-am uitat la televizor si am crezut k e ok. dar de fapt nu e. te urmaresc oriunde iar la scoala mea sunt mai multe decat credeti... puteti sa ma credeti sau nu eu spun adevarul.nu as minti despre asa ceva...acum as vrea sa nu le vad pentru ca atunci cand le vad parca as purta un razboi cu ele...si exista si spirite bune care sunt obligate sa ramana pe pam din cauza unor spirite rele...cunosc unele spirite...de ex in casa mea...deseori ma sperii de ele... dar n-am ajuns la faza cu tipatul...deocamdata doar le vad si le simt... e naspacryingdc eu?:S.nu pot sa inteleg. dar asta e... daca tb sa le vad le voi vedea... e naspa and le simti k ele te urmaresc continuu si e enervant atunci cand stii ca cineva te urmareste oriunde. e naspa... dar oricum daca mai vrea sa ma intrebe cineva ceva despre asta sa spuna.trimit eu mesaj cu raspuns...big grin. puteti sa ma credeti sau nu.nu-mi pasa... existabig grin

| roxyema explică:

Strigoii nu exista daca vrei sa stii. dar fantomele da...si nu ma refeream la zgomote ci sa vezi...ai priceput?big grin

| roxyema explică:

Eu le vad si devine enervant mai ales noaptea cand ma bag in pat si cate o fantoma vine si se uita la mine... e nasol mai ales cand te trezesti cu ele stand la spatele tau pe pat si cand te intorci le vezi... dar o data am vazut ceva ffff nasol.sa fiu sincera la inceput am inceput sa plang ca le vedeam atat de clar dar acum m-am obisnuit si vad multe fsntome in multe locuri

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

N-am avut onoarea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cand plec noaptea la baie simt ceva rece trecand rapid pe langa mine...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spiritele nu pot fi vazute si nici simtite. Dar cred ca totusi ele exista! Insa nu pot sa intre in contact cu lumea noastra.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=deoJUBW9CI8 socant!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am si eu o intrebare, sau mai bine spus o problema.va rog, cititi tot ce am scris, si dati-mi si mie un sfat.De curand am coborat impreuna cu 3 fete intr-un beci( am fost cu bunicul uneia dintre fete). Cand am intrat, imi venea pur si simplu sa lesin si nu am mai putut continua sa merg. M-am intors foarte putin inapoi. Dupa, bunicul prietenei mele s-a dus mai departe si eu ( cu cele 3 fete) am ramas cam unde m-am oprit eu. In stanga noastra era o usa, iar din ea, ciudat. dar se auzeau niste bubuituri si auzeam niste pasi.Ne-am speriat si am luat-o la fuga. Curioase din fire, am vrut sa stim daca intr-adevar era ceva acolo (pentru ca nu mai era nici un om in beci in afara de noi 4 si bunicul). Asa ca am pus telefonul sau MP4, nu mai tin minte, sa inregistreze(dupa ce a plecat bunicul prietenei, si nu mai era nimeni acolo.) Cum am spus, am lasat sa se inregistreze, iar noi 4 am plecat afara din bloc. Nimeni nu s-a miscat. Am lasat vreo 2 minute inregistrarea. dupa ce am luat-o si am ascultat-o am auzit un fel de geamat si un respirat puternic. Era ca si cum ar fi stat cineva pe scari, exact langa telefon si ar sufla in el. Dupa 10 minute de gandire, nu stiu ce ne-a venit prin cap sa mai merge o data.Eram 4, dar ultimele 2 s-au speriat si nu am mai vrut sa intre, dar voiau sa auda. Asa ca am tinut legatura cu un telefon mobil. Ele, afara din bloc si eu, cu una dintre prietene, intram in beci. Ea vorbea cu mine(aproape la fiecare pas)La un momnt dat, cand am ajuns in fata acelei usi(nu era deloc mare distanta intre intrarea din beci si usa) s-a intrerupt conexiunea. Am incercat inca o data, de data asta nu s-a mai intrerupt.si inca o data. De data asta semnalul nu s-a bruiat de la usa, ci de la intrarea imediata in beci.Nu glumesc deloc, mi-a fost foarte frica.Pentru ultima data am pus telefonul sa inregistreze. S-a auzit aproape acelasi lucru. Dar cand eram pe punctul de a lua telefonul, s-a auzit in inregistrare parca un tipat.In ziua aceea nu am mai intrat. Dar urmatoarea zi, mi-amdat seama ca toata familia mea se imbolnavise(inclusiv eu), una dintre prietene a cazut pe scari, bine ca nu a fost foarte grav, in blocul celei de-a doua a izucnit un foc si nici acum nu stim de ce, iar ultima, era sa fie data afara de catre parinti pentru ca avusese o cearta urata.Sa nu mai spun ca si noi am inceput sa ne certam cum nu am mai facut-o niciodata.Peste 2 zile, bunicul prietenei mele a vrut din nou sa intre in beci, sa ia nu stitu ce.Si normal ca am coborat si noi cu el. Am facu si poze. Totul parea destul de normal. La sfarsit am facut o poza la intamplare prietenei mele care tot se baga in mine de frica. Dupa ce am vazut aproape toate pozele voiam deja sa fim sigure ca nu este nimic. dar la ultima poza ne-a stat inima in loc. (Ultima poza fusese aceea facuta la distractie si din intamplare) cu prietena mea. Ei, in spatele ei erau 2 umbre ciudate. Prima semana cu un preot iar a 2-a. sincera sa fiu, nu stiu. Dar era un trup... oarecum. Ambele Fugeau in spatele prietenei mele. Ea, dupa ce a vazut poza a inceput sa planga si sa tipe. eu chiar nu stiu ce sa fac, deci chiar exista ceva acolo? Si se poate sa fi intrat in vietile noastre pentru ca am "deranjat-o"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna sunt doinita.ai antrebat daca a vazut ...sice parere ...eucred an spirite.pentru ca am vazut spiritul fratelui meu an seara cand l-am an mormantat(a murit la 21 ani)mi-a cerut ajutoril. iar ieu m-am speriat, si i-am antors spatele. voi regreta mereu ca nu am avut, taria sa vad ce voia de la mine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu daca cred in spirite sau fantomeday dreaming

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu. cum i... da as vrea sa vad big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da exista si am vazut de multe ori foarte multe semne

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca crezi id meu e toni007bond si tevoi ajuta fi sigur(a)

| euu33 a răspuns:

Nu stiu daca a fost doar imaginatia mea, dar am vazut o fantoma si cateva semne ca ar exista.Dar oricum eu cred ca exista.

| laurentiu2qq a răspuns:

Aici este vorba de spiritele oamenilor care au decedat si in mod normal spiritele ne protejaza si ne veghieaza noaptea dar mai este si o varianta in care spiritele sunt controlate de altcineva nu de dumnezeu cum ar fi trebuit si in acest caz spiritu se arata si face numai rele iar spiritut cel rau este de fapt o fantoma si in cazul in care vei da de asa ceva sa nu incerci sa dai in el finca vei da tot in tine succes si cred ca ti-a fost de folos sfatul

| Ellena_Elisei_1982 a răspuns:

Buna vreau sa va spun ca de ceva timp am inpresia ca vad imediat si repede si pierdut in culoare alb pe cineva, apoi simt cand dorm pe cineva ca pune mana pe umarul meu ca si cum ar incerca sa ma trezeasca, dar ma trezesc repede din somn si nu este nimic. ce ar putea sa fie?