| JohnFKen a întrebat:

In ce proverb credeti:
Cin se-aseamana se-aduna
sau
Opusele se atrag.

Răspuns Câştigător
| Zamfir_Alexandru_1988 a răspuns:

Ambele sunt la fel de relevante. Sunt oameni care prefera opusele si sunt oameni care prefera asemanarile.
Nu uita, "totul este relativ"

5 răspunsuri:
| harciog a răspuns:

Odata ce niciuna nu-s universal valabile in materie de oameni, nu aleg niciuna.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca o-pusele se atrage.

| laraanderson a răspuns:

Eu cred in amandoua deoarece mereu opusele se atrag, dar intotdeauna exista si lucruri pe care persoanele respective le au in comun.

| Ionut_Teoderascu_1996 a răspuns:

Opusele se atrag! mereu e asahee heetongue

| sylvana a răspuns:

Depinde de perioada de timp determinata pentru aceste legaturi zic eu! pentru ca opusele se atrag, adevarat, doar ca nu rezista prea mult in timp, tocmai din cauza diferentelor, din cauza faptului ca daca esti mult prea diferit de x, iti mai raman putine lucruri pe care le poti face impreuna cu acel x, iar asta va duce la ruperea relatiei! Iar legat de cine se-aseamana, se-aduna rezista mai bine in timp tocmai pentru ca vei gasi mai multe lucruri in care sa fii "pe aceeasi frecventa" cu acel x si pe care sa le puteti face impreuna...