| anonim_4396 a întrebat:

Credeţi în horoscop? Sau credeţi că este doar o pură coincidenţă? Dacă da, de ce; dacă nu, de ce?

6 răspunsuri:
| push2gl a răspuns:

Daca ar fi sa se indeplineasca ce zice zodiacul ar fi 12 destine, dar eu cred ca fiecare il are pe al lui

| thealchemist a răspuns:

Cred ca e reala si functionala ideea de baza, daca tu vei gasi vreodata pe cineva care sa se priceapa cu adevarat sa-ti faca horoscopul, asta nu, nu cred.

| sherlock a răspuns:

Multi cand aud de horoscop gata le fuge mintea la predictiile de viitor! Aia e doar o metoda de a face bani, NIMENI nu poate prezice viitorul!

Horoscopul ce descrie caracteristicile zodiilor e ceva destul de adevarat, dar trebuie vazut si ascendentul, dar nu e mereu adevarat, poti fi influentat de familie, anturaj, etc

O dovada ca Horoscopul functioneaza cat de cat e cel ce descire caracteru dup[a ziua de nastere, urmati instructiunile: Alege, de sus, luna si ziua in care esti nascut ca sa-ti spunem cine esti!

http://astromax.eva.ro/zodiac_european.html

| bybyana21 a răspuns:

Nu!
De ce?
Pentru ca sunt o gramada de oameni in anumite zodii, nu cred ca la atatia oameni li se intampla in fiecare zi aceleasi lucruri.
Pentru ca horoscopul nu e pe varste, de exemplu daca unui rac i se spune ca va face cumparaturi, acest lucru nu e valabil pentru un copil de 1 an happy.
Pentru ca niciodata nu s-a adeverit

| R_8074 a răspuns:

Cred ca toti ne mai citim horoscopul uneori, chiar daca nu credem. Eu nu pot sa spun nici ca nu cred dar nici cred. Nu are cum un om care nu ma cunoaste sa imi citeasca in stele. Uneori sunt lucruri adevarate care sunt scrise in horoscop, in legatura cu zodia mea. Dar de obicei horoscopul zilnic e fals pentru mine.

| tinka a răspuns:

Nash putea spune ca cret in totalitate, dar de ff dese ori se intimpla a fi corecT ). si ma mai uit uneori :p