| mola a întrebat:

Crezi in destin sau totul e intamplator?

Răspuns Câştigător
| irbis a răspuns:

Destinul exista, insa acesta nu este scris pentru fiecare persoana. Fiecare om si-l scrie singur. In mod normal, destinul este vazut ca ceva care ignora liberul arbitru, care-ti da o cale in viata si nu ai de ales decat sa o urmezi. Nu e asa. Destinul e scris de liberul arbitru. Daca unei persoane ii sta in fire sa faca o anumita decizie intr-o anumita situatie, acela este destinul. Daca cineva poate prezice ce o sa faca cineva intr-o anumita situatie, pe baza faptului ca cunoaste foarte bine acea persoana, acea prezicere este destin. O anumita decizie poate duce la intalnirea oamenilor (intalniri predestinate). Acestea au loc nu pentru ca cineva sau ceva a scris ca asa va fi, ci pentru ca acei oameni sunt genul de oameni care ar face decizii care ar rezulta in acea intalnire.
Asa funtioneaza cu adevarat destinul.

14 răspunsuri:
| NuAmGasitUnNume a răspuns:

Exista ambele cazuri, dau exemplu daca esti fiu de imparat te-ai nascut sa fi imparat, dar poate sa fie si intamplator daca tu vrei altceva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Destinul e întâmplător.

| Inemes a răspuns:

Intrebarea asta a mai fost pusa de cel putin 3 ori straight face

| mola explică (pentru Inemes):

Chiar? Zau ca nu stiam...

| minho a răspuns:

Eu cred ca totul este hotarat de la inceput, calea noastra este hotarata la inceput chiar daca noi luptam impotriva unor lucruri pur si simplu nu putem invinge pentru ca asa a fost hotarat.Dar desigur noi nu putem sta nepasatori vazand cum totul se destrama de aceea datoria noastra este sa incercam dar nu putem fi siguri ca vom reusi pentru ca se va intampla doar ceea ce ne-a fost destinat.Chiar daca noi dorim sa ne schimbam calea nu putem sa mergem decat pe calea ce ne-a fost data.

| BiancaaaO a răspuns:

Pisicii tale chiar ii place berea?

| mola explică (pentru BiancaaaO):

Da, sunt din prasul Berezetia.

| BiancaaaO a răspuns (pentru mola):

?

| mola explică (pentru BiancaaaO):

Www.youtube.com
Scrii Gatos Chistsos(funny cats)
Si uite-te la 1.17 pana la 1.21.
Vezi de unde am luat fotografia? :D

| BiancaaaO a răspuns (pentru mola):

Aaa! eu nu am observat poza. am vazut numele

| mola explică (pentru BiancaaaO):

big grin

| Marius2345 a răspuns:

Totul este intamplator de exemplu nu poti sti ce faci maine

| Cosminovici18 a răspuns (pentru Marius2345):

De fapt poti sa stii adica iti faci planul te duci incolo faci aia, aialaughing

| Marius2345 a răspuns:

Totul este intamplator de exemplu nu poti sti ce faci peste o saptamana