| iulia85 a întrebat:

Crede ti in destin sau este pur intamplator ce se intampla?

Răspuns Câştigător
| harciog a răspuns:

Cred in doua feluri de intimplari dar nu in destin.Cred in intimplari neintimplatoare, un fel de intimplari planificate cum era cind eram mic si trecea vecina la cismea cu galetile sa ia apa si eu goleam galetile mele sa ma duc si eu si mai cred in intimplari pur si simplu intimplatoare, par exemple ca atunci cind se nimerea sa treaca vecina la apa numai si numai cind galetile mele erau pline.

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Nimic nu este intamplator.

| WhatheWow a răspuns:

Destinul e doar o inventie a celor neputinciosi, a acelora fara incredere in fortele proprii care, atunci cind au un necaz spun ca e destinul, cind nu reusesc ceva, destinul etc. Lasati-va de prostii si incercati sa faceti ceva pentru fericirea voastra! Fereste-te de intimplarile neplacute, bucura-te de intimplarile frumoase si o sa reusesti sa-ti controlezi viata!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nimic nu este intamplator ci totul este "scris" in primele zile ale fiecaruia si respectat cu sfintenie.Mult noroc.