| maddyyyyy a întrebat:

Cu feonul de par se poate indrepta parul? da ca da cum
funda

Răspuns Câştigător
| SwwaggBabee a răspuns:

Da daca ai perie de aia care se foloseste la cuafor...aia cu multi tepi laughing. Lipesti cum ar venii parul de perie si apoi dai cu feonul aproape aproape si tragi peria tot in jos. nu stiu cum sa iti explic. Sper ca m-ai inteles laughing

1 răspuns:
| blueberry05 a răspuns:

Da se poate indrepta parul. uite si cum: Pasi

Pentru a indrepta parul, incepeti prin samponare, aplicarea unui balsam si uscarea parului cu prosopul.
Aplicati un produs care protejeaza parul de caldura, cu atentie speciala la varfurile parului.
Puneti balsam pentru indreptarea parului in palme. Frecati-va palmele pentru a distribui produsul pe palme, apoi masati-l in par.
Pieptanati-va parul cu degetele in timp ce il uscati la o treapta joasa. Acest fapt inlatura apa in exces.
Impartiti-va parul in 3 sectiuni, 2 pe lateral si 1 la spate. Prindeti cele doua laterale in sus.
Alegeti o mica portiune din parul neprins pentru a-l indrepta.
Folosind o perie rotunda, deasa si incepand la radacini, trageti usor peria prin par catre varfuri in timp ce il uscati. Trageti parul dinspre cap, intinzand si indreptand pe masura ce trageti.
Mai intai treceti peria pe sub par pentru a-l expune direct caldurii foenului. Odata ce zona este in mare uscata, treceti la partea de deasupra a parului.
Mentineti tensiunea constanta si distribuiti caldura in mod egal pe sectiunea de par la care lucrati. Va asigura o textura uniforma a parului si va preveni uscarea exagerata a anumitor zone.
Odata ce portiunea de par este indreptata, continuati sa alegeti si sa uscati mici portiunea pana cand sectiunea este uscata si dreapta.
Repetati procedeul pentru celelalte 2 sectiuni pentru a indrepta tot parul.