| Clever a întrebat:

Cum as putea invata engleza mai usor?

9 răspunsuri:
| Derye a răspuns:

Engleza o inveti la scoala. Dar o mai buna metoda este sa intrii pe un forum in engleza (daca vrei si ceva distractiv intri pe www.naruto-arena.com are si forum personal unde se discuta despre joc si in general www.naruto-boards.com are si sectiune in romana) si incepi sa cunosti oamenii. Nu intri doar sa inveti. Intrii discuti, si pe parcurs inveti fara sa vrei.

| crisS a răspuns:

Cand imi propun sa mai invat cate o limba straina imi cumpar de la librarie sau magazine specializate ( sau imi comand de pe net ) cate o carte gen " Metoda rapida de invatare pentru klimba engleza" si in doar cateva saptamani faci rost de un fundament bun in aceea limba.

| Sua a răspuns:

Cauta un film (nu conteaza daca are calitate ) si uita-te la el de 20-30 de ori, pe urma cauta altul si la fel (eu asa am invatat )...

| Grimalkin a răspuns:

Facand meditatie? La scoala? Cursuri pe net? Cautare pe google? Greu era.

| andreetgv a răspuns:

Pai poti sa stai toata vara sa inveti sau poti invata pe parcurs o jumatate de ora-o ora pe zi e de ajuns iar dealungul timpului vei acumula cat mai mult. fundita?

| Chrystyne a răspuns:

Pai exista mai multe feluri de a invata engleza...
Eu jumatate am invatat de la scoala, jumatate din filme...
Nu trebuie sa te uiti la un film de 20-30 de ori ca sa inveti engleza, e dest sa te uiti doar de 2 ori.
Prima data esti atent la subtitrare, iar a doua oara esti atent si la cuvintele rostite si vezi care cuvinte corespund.
Sper ca te-am ajutat... Dai funda? big grin

| Dayana95 a răspuns:

Pe internet;;)
la dictionare online...is bunicele:)
http://dictionar-englez-roman.ro/
scrie aici ce ceva vrei si le va traduce:)
asa ma invatat engleza repede si bine:>
Succes:)fundita?;;)
:*

| sweetcandy_6705 a răspuns:

Www.engleza.biz ...intrii acolo si down lectii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa stai pe pc