| Izz a întrebat:

Cum as putea invata mai bine si mai usor engleza?

6 răspunsuri:
| AddaXD a răspuns:

Pai avand in vedere ca la scoala faci engleza, eu as zice sa fi atenta la ore...Sau poti sa faci meditatii sau sa mergi la un curs de engleza

| Karashi a răspuns:

Sunt mai multe modalitati:
1. Daca ai ore de engleza la scoala, fi foarte atenta, si incearca sa prinz repede!
2. Fa ore suplimentare(ex:meditatii sau cursuri)
3.(nu stiu daca asta te ajuta dar asa fac eu cu japoneza)Uita-te la filme/serialle in engleza, dar cu subtitrare in romana!
Cam atata stiu, dar bafta! Sper ca te-am ajutat^_^!

| Karashi a răspuns:

Am uitat sa mentione: Nu poti invata o limba straina, asa de usor.Nu o sa vb fluient engleza peste o noapte! Ai mare grija!

| LULUTZAwhitYOU a răspuns:

Engleza///?
pai eu joc sims ff mult si imvu si invat
dar in unele cazur in care oamenii nu acorda etntie importanteii caluclatorului la capitolul engleza, e bine sa bei o cana cu lapte cald si sa te pui in pat si sa repeti totul de la cap la coada sau invetzi fragment cu fragment(cu vrei 3 ore inainte de a te culca)
Dar iti zic eu, calculatorul e cel mai bun profesor la engleza,
dar te obosejte mult, la fel ca profesorii de la scoalahee hee
FunDa pLz fOr Me? Thnky

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Umbland la scoala :p

| deeali a răspuns:

Eu am invatat limba Engleza in joaca...Deci pur si simplu te joci, formulezi propozitii! Sau uitandu-te la TV... Sper ca te-am ajutat! Funda?