| cr1571n3l a întrebat:

Cum as putea sa fac un papagal(rasa perus) sa nu se mai teama de mine? am incercat toate metodele care miau venit in minte, am cautat si pe internet ceva si nu a mers, ce as putea sa fac sa nu mai fie atat de fricos? ca ma cam enerveaza ca cateodata incearca sa ma ciupeasca cand sta la oglinda, in alte locuri daca ma apropii isi ia zborul si fuge de mine. ce are?

Răspuns Câştigător
| UnicornsAreLove a răspuns:

Mai win nu te supara dar net-ul nu are mereu dreptate. Draga Cr1571n3l,de cand ai perusul? Daca e luat recent lasa-l sa isi stabileasca teritoriul si sa se obisnuiasca.Dar va rog si eu un lucru, NU luati papagali pentru dresaj sau cantat! Eu o am pe Coco din Noiembrie si abia acum sa obisnuit un pic cu mine! Trebuie sa fi foarte rabdator! Dupa... nu o sa mai ai nici o problema.Cu rabdarea treci si marea! O zi insorita!(daca aveti probleme in legatura cu papagalii andreea_sasuke12 e id-ul meu)

1 răspuns:
| N3X7 a răspuns:

Am avut si eu 2 perisi care acum nu stiu pe unde.s (au fugit pe geamcrying ) Perusii sunt greu de dresat (din ce se zice pe net)
Un papagal ar fi ideal pentru dresaj(tot de pe net)laughing
Io spun sa incerci sa vorbesti frumos cu el si sa vezi daca ii intinzi un deget se urca pe el si sta 5min? daca iti iese asta poti sa.l inveti orice...bafta.