| DarkSmile a întrebat:

Cum e sa te muti la o scoala noua?

7 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Eu m-as bucura sincer...

| IlegalSmile a răspuns:

La inceput e foarte naspa.nu cunosti pe nimeni, te acomodezi mai greu cu noii colegi dar dupa o perioada de timp te vei obisnui cu colegii, profesorii/invatatorii... si totul va fi ca la fosta scoala big grin

| Magnifico a răspuns:

Nu este chiar asa de rau.Te vei obisnui cu timpul dar la inceput vei avea o parere de rau pentru ce ai lasat in urma (colegii).Te vei acomoda rapid nu iti fa grijiwinking

| alexia222 a răspuns:

La inceput nu e deloc fain dar dupa aia o sa fie super daca ai colegii de gasca si unitibig grin

| StarShip a răspuns:

Eu anul ista m-am mutat la Gheorghe Lazar din Sibiu. Mie personal imi place mult scoala. Profesori buni. Imi place si biblioteca ma rog multe chestii imi plac la aceasta scoala. Dar important e sa te gandesti la ce vrei tu nu la ce iti spun alti care nu vor sa pleci din fosta scoala. Daca lasi in spate colegii va fi mai usor dar daca continui sa te gandesti la ei te vei integra mai greu. Daca ai prieteni la scoala in care te vei duce este si mai bine.

| Horea11 a răspuns:

Crede-ma ca nu e chiar asa de greu eu in septembrie m-am mutat in Germania cu familia si normal ca trebuia sa ma duc la scoala, prima data nu e prea bine ca te iau colegii noi la misto si nu prea te acomodezi dar peste vreo luna o sa-ti faci prieteni noi si o sa te simti deja veche acolo.Multa bafta, sper ca ti-am fost de ajutor.

| bitea a răspuns:

Eu ma bucur, rad si rad.