| toatenumelepecareleamincercateurauluate1 a întrebat:

Cum e sa te muți la o alta școala?
La ce sa ma aștept?

Răspuns Câştigător
| MucH a răspuns:

Am avut exact o astfel de experiența. Ce am făcut eu a fost sa ma împrietenesc cu toți, nu in aceeași zi, pe parcurs și sa încerci sa "înghiți" toate căcaturile colegilor tai. Eu așa am făcut și acum sunt prieten cu toți și ma înțeleg cu toti și nu mai procedez astfel... îmi spun părerea, radem, glumim și multe altele.
Sper ca ți-am fost de ajutor! Bafta
PS:nu uita sa fii deschis la fire și sa nu îți jignești colegii cât mai mult posibil, dar na, depinde de ce clasa ai

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Depinde si de scoala. La mine a fost mai bine cand m-am mutat in generala.

| sierra1 a răspuns:

Prima săptămână o să se uite la tine (colegii noi) ca la un extraterestru.

| FaraNume1245 a răspuns:

Nu-i mare branza. Nu te astepta la nimic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E greu, dar trebuie sa fii prietenos si deschis, sa nu te inchizi in tine sau sa fii retras, pentru ca o sa atragi antipatii.

| PumpkinDoll a răspuns:

Spune cateva lucruri despre tine, ce iti place sa faci si d'astea.