| CriStiNa22_8262 a întrebat:

Cum explicati " omul e un etern calator" ...multumesc

Răspuns Câştigător
| ShadowAngel a răspuns:

Pai poate nu se refera la adevaratu, l sens al proverbului... poate se refera la gandul omului (care tot din el face parte). adevarul este ca nu ne oprim niciodata din gandit sau din visat! nu-i asa?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este simplu, daca privesti viata ca o calatorie, parcursa de la nastere pana la moarte. Numai bine!

| Anonima007 a răspuns:

Pai omul niciodata nu sta in loc. Vrea sa cunoasca cat mai multe lucruri.Umbla in lume sa descopere lucruri noi.Sa iventeze, sa creeze. Funda?winking

| adriana543768654567895334 a răspuns:

Pai omul calatoreste orice ar face el. deci el calatoreste pana moare. cam asa gen.

| dafna a răspuns:

1.E calator prin viata, prin lume. 2.Viata e o calatorie, important e sa iei din ea tot ce e cel mai frumos. 3.Cat traieste omul invata.

Întrebări recente