| Dianaaa97 a întrebat:

Imi puteti explica citatul urmator : " Omul e un etern calator "
(Fundita ) happy

Răspuns Câştigător
| Rucsi a răspuns:

Cred ca se refera la faptul ca chiar si dupa moarte omul este tot calator, adica isi cauta locul dar niciodata nu-l v-a gasibig grin

Sper ca ti-am fost de ajutor
Bafta!happy

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca te gandesti la viata omului ca la o calatorie in timp, parcursa de la nastere pana la moarte, atunci se poate spune ca omul este un calator, desi etern este prea mult spus, viata unui om nu tine o eternitate. Cred ca prin etern autorul a vrut sa sublinieze ca nu stam niciodata nemiscati in timp. Numai bine!

mira
| mira a răspuns:

Viata insasi este comparata cu o calatorie.Are si suisuri si coborasuri, are si zig-zaguri, si ocolisuri.

| ZEU93 a răspuns:

Poate se refera la trecerea inevitabila a timpului in decursul caruia omul imbatraneste, acest proces fiind numit calatorie big grin

| kiss99 a răspuns:

Omul e un calculator inseamna ca sta prea mult la calculator adica e putin obsedat si etern ca nu va renunta la aceasata obsesie deci tot citatul omul este dependent de calculator si asa va ramane fundita?

| A_6275 a răspuns:

Calatorii merg mereu, cunosc locuri noi, persoane noi. Asa si noi oamenii. Tot mereu cunoastem persoane noi, locuri noi si altele.

| IrOnHiDe a răspuns:

Crek dc tot calatoreste sau cum oameni se inmultesc prin s*x cred ca dc sunt tot calare unul peste celalaltlaughing...nu stiu imi pare rau

| 90ro a răspuns:

Omul toata viata sa cauta raspunsuri la intebari (si gaseste numai alte si alte intrebariwinking