| xRockStarx a întrebat:

Cum fac sa imi inregistrez vocea pe calculator? Vreau un program in care sa se auda clar si bine, ori cat de sus sau jos ar fi. Dau fundita big grin
P. S: Orice program, nu downloadat si orice program in afara de Sound Recorder big grin

Răspuns Câştigător
| MenInShadow a răspuns:

Movie maker, camtasia studio, audio editor 2010. Dar nu depinde numai de programe, ci depinde foarte mult de microfon. De exemplu, eu la microfonul meu nu pot face... beatbox. Imi trebuie microfon special laughing
funda?

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Audacity. De pe siteul oficial: http://audacity.sourceforge.net/download/. Trebuie sa dai jos si lame mp3 encoder si sa-l instalezi si apoi sa-l setezi in Edit/Prefereces/File Formats/Find Library. Vei avea un program care salveaza in diferite formate printre care si mp3 (Export as mp3).Eu il folosesc si este foarte bun. Poti sa inregistrezi din microfon, din placa de sunet, etc.

| eDDy a răspuns:

Asa ceva nu se poate. Un program de calculator e facut sa mearga la o anumita capacitate. Iti trebuie o placa audio foarte performanta si te mai ajuta.
Sfat: Du-te la un studio daca chiar ai voce. Nu e scump.

| Zo0my a răspuns:

Storp Voice