| anonim_4396 a întrebat:

Cum fac sa strang mai repede bani? cel mai dragut raspuns primeste panglica

Răspuns Câştigător
| Afdsa a răspuns:

Bună,Vicky.Poţi strânge bani economisind,pur-şi-simplu te abţii de la dulciuri care costă o groază de bani şi în plus îţi fac şi rău. Când ţi-e poftă de ceva dulce poţi mânca un fruct,o legumă e mult mai sănătos,la fel şi cu sucul în loc să-ţi cumperi Coca-Cola care este foarte dăunătoare corpului, sau chiar alte sucuri acidulate, ţi-ai putea face unul natural care este de 1000 de ori mai bun. Zilnic când părinţii îţi dau bani de buzunar,tu îi pui deoparte şi aşa se adună, se adună şi se fac cât pentru ce ai tu nevoie să-ţi cumperi. Dacă eşti genul de persoană care ia alocaţia lunară, te poţi duce să o iei sau când ţi-o dă mama ta o pui deoparte şi ajută şi banii ăia în situaţii de genul.Baftă!

15 răspunsuri:
| emy a răspuns:

Faci economie. Renunti la ceea ce-ti cumparai pana acum(dulciuri sau altceva-tu stii ce), si ii pui deoparte pentru ceea ce ai nevoie.

| emy a răspuns:

Am uitat:multa, multa bafta!happy kiss

| Damasc a răspuns:

Go to work.

| aneta a răspuns:

Le faci o vizita rudelorhee heetongue

| Reek54 a răspuns:

Du'te pe centura!

| Reek54 a răspuns:

Daca vrei repede... thinking big grin

| rapgirl123 a răspuns:

Un job de vara; chelner la un local/restaurant de pe litoral sau d la munte, dansator/oare prin cluburi de noapte, model, (asta daca ai silueta bine pusa la punct) sau daca nu-ti merg astea, du-te pe centura bucuresti rolling on the floor akol ai si colege de munca si castigi si bine rolling on the floor) hai ca glumeam, no lua in serioshee hee)

| rapgirl123 a răspuns:

Cu placerre

| Simpluuu a răspuns:

Am 11 bani cum sa lucrez ca chelnerita?

| Simpluuu a răspuns:

Va multumesc tuturor pentru raspunsuri canda am pus intrebarea aveam i leu si 50 bani iar acum am 11 lei

| Simpluuu a răspuns:

Va multumesc tuturor pentru raspunsuri canda am pus intrebarea aveam i leu si 50 bani iar acum am 22 lei si 30 bani

| Marry17 a răspuns:

Te duci in gara si faci chetaalaughingsau in orasbig grinhappy

| oricine a răspuns:

Sa-i strangi? ii ai deja?big grin...in cazul in cere nu ii ai,sa lucrezi,ca sa ai bani, iar in cazul in care ai bani, sa ti de ei...si sa te gandesti ca ai nevoie de ei, de aceea sa-i stranji!happy

| soraluisatan a răspuns:

Deinde de ce varsta ailaughingca ar fi niste chestiilaughing

| eu_2364 a răspuns:

Economie tongue