| anonim_4396 a întrebat:

Cum imi pot calma nervii? nu mai pot sa rezistcrying plang in hohote cu lacrimi ce curg ca la robinet din probleme familiare crying ajutati-ma ce pot face?

Răspuns Câştigător
| lora3u a răspuns:

Sa stii ca plansul este o buna metoda de a te descarca de nervi si energie negativa. Asa ca, atunci cand iti vine sa plangi, PLANGI! Lasa lacrimile sa curga si starea negativa sa iasa din tine, si o sa vezi ce bine te simti dupa. Insa, daca ai frecvent probleme in familie, incearca sa discuti cu cineva, sa ceri sfaturi, poate te ajuta. Nu tine in tine. Intreaba, discuta, cauta solutii. Incearca totusi sa nu fii negativista, si gandeste-te ca toate is trecatoare, deci si problemele. Numa bine iti doresc! Bye

10 răspunsuri:
| AndreiGabi a răspuns:

Nu stiu problema si imi este greu sa iti dau un sfat.Cel mai bine ar fi sa incerci sa adormi.Asculta o melodie ce te poate calma, ceva ce iti place.Maine de dimineata o sa fie mult mai usor.
Hmmm,nervi rezultati din probleme de familie... Ignora, adapteazate, suporta si invata ca nu in totdeauna lucrurile sunt cum vrei tu.Si nu o sa rezolvi nimic cu lacrimile! Oprestete, poti trece peste orice.Numai bine!

| ladyMillion a răspuns:

Saluthappyin primul rand,parearea mea este ca ar trebui sa-i spui cuiva de incredere,unui/unei prietene,unei rude problemele tale, ca sa poti varsa lacrimile pe umarul cuiva, sa-ti fie cineva alaturi care sa stie situatia ta si sa te ajute mereu cu sfaturi.Stiu ca uneori este foarte greu sa te abtii din plans,mai ales cand ai multi nervi si probleme pe cap,dar de multe ori plansul ne linisteste sufleteste si dupa,ne face sa ne simtim mai bine,mai ales daca ai cui sa-i spui toate necazurile tale,sa te confesezi,sa eliberezi necazurile din interiorul tau, sa te eliberezi de ele, spunandu-i-le altuia care te-ar putea intelege.Cu totii avem probleme in familie,fie ele si cat de mici,dar exista peste tot,si da este dificil,dar viata are suisuri si coborasuri; calmeaza-te,relaxeaza-te,nu te mai gandi la ce este rau,pentru ca asa atragi si tot negativismul si nu este bine,ai incredere in tine,spera,roaga-te la Dumnezeu sa aduca pacea atat in sufleta cat si in casa familiei tale,ai incredere,se va rezolva intr-o zi totulhappynu are rost sa plangi,pentru ca plansul nu te ajuta cu nimic, lacrimile nu rezolva nici o problema, incearca doar sa alungi gandurile rele...
sper ca te-am ajutatbatting eyelashes

| Kido0 a răspuns:

Daca esti nervoasa inseamna ca poti sa si scrii pe TPU?

| Avatar001 a răspuns:

Buna seara,la calmarea nervilor te poate ajuta si caiul de valeriana(o lta de valeriana,la o cana de apa),infuzia din flori si frunze de levantica combate si ea nervii, musetelul este si el un bun calmant al nervilor, ceaiul de tei ajuta si el si ginsengul revitalizeaza si tonifica sistemul nervos.Succes.

| DiamondEyes a răspuns:

Uhm...asta e de rau.
doar gandeste-te ca intr-o zi vei avea casa ta si vei scapa de grijile prezente rolling eyes asa gandesc eu acum happy
si nu mai pune la suflet! incearca sa fii nepasatoare oh go on asculta o melodie la pian sau altceva care sa te calmeze big grin

Everyday-Carly Comando

| DiamondEyes a răspuns:

Need help da-mi un mesaj cu id tau... te pot asculta si poate chiar ajuta cu sfaturi big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Va multumesc tuturor:* m-am calmat in timp ce citeam raspunsurile voastre:X

| Noitrex a răspuns:

Puneti streangu dati foc sau mai bine potoloestete pana nu-ti bag morti an casa laughingrolling on the floorrolling on the floor

| anonim_4396 explică (pentru Noitrex):

Fara bataie de joc!crying pe bune acum vreau sugestii inteligentecrying!winking

| aannoonniimm12 a răspuns:

Buna seara! eu una iti spun sa procedezi asa: incearca sa te calmezi.si daca nu merge poti sa mergi la un psiholog.happy