| Heärt_Brøken_1997 a întrebat:

vreau sa va intreb... de ce oare cand plang ma bufneste rasul? ..adica plang cat plang si apoi ma apuca rasul si imi curg si lacrimile in acelas timp... unii imi spun ca sunt nebuna sa ma duc la un psiholog...de exemplu azi m-am enervat pe un coleg si de nervi am inceput sa plang... apoi radeam in hohote dar imi curgeau si lacrimile...

Răspuns Câştigător
| HighByTheBeach a răspuns:

Buna.
Tuturor ni s-a intimplata sta macar odata, crede-ma. Nu cred ca e vreo tulburare psihica. Pur si simplu asa e felul tau de a fi, treci usor de la o emotie la alta.
Am putea vorbi totusi si de bipolaritate numita si boala maniaco-depresiva. Daca tu simti intr-un moment ca esti in culmea fericirii, ca iti vei implini toate scopurile si brusc in momentul urmator cazi intr-un fel de depresie in care ai senzatia ca nu iti va reusi nimic si ca ai vrea sa mori ti-as recomanda sa mergi la psiholog. Bipolaritatea este o boala destul de grava.
In orice caz ti-as recomanda sa mergi la psiholog in orice caz, asa ca sa fii sigura. Psihologul nu e o rusine si nu ar trebui sa iti fie frica de el. Daca mergi la unul, nu inseamna neaparat ca esti nebuna sau mai stiu eu ce. Daca vrei ai putea merge la un psiholog scolar (de la tine de la scoala), pentru ca in primul rand e gratis si e la indemana.
Sanatate!

2 răspunsuri:
| Justme111 a răspuns:

Esti bipolara.cam asa se zice..insa nu trebuie sa ii bagi in seama pe altii, unii nu au ce vorbi.De parca lor nu li s-a intamplat niciodata..nu ii lua in seama. Poate ti se intampla asta ca treci de la o stare la alta

| ChelbeaAnaMaria a răspuns:

Si mie mi se intampla, eu cred ca este ceva normal la unele persoane.